شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

پیگیری راه اندازی پرواز خارجی در استان کرمان

گردشگری در دستور کار انجمن توسعه استان کرمان
پیگیری راه اندازی پرواز خارجی در استان کرمان

انجمن توسعه کرمان با حضور مهندس مرعشی، مهندس باهنر، مهندس جلال‌پور، رئیس مجمع نمایندگان استان و جمعی از مسئولین شهر کرمان برگزار شد.
مهندس جلال پور هدف از تشکیل انجمن توسعه کرمان را حمایت از دو مقوله گردشگری و توسعه سرمایه‌گزاری شهری در کرمان عنوان نمود که در جلسه اخیر مسائل و مشکلات بخشی گردشگری استان، نظیر عدم وجود پرواز خارجی، گران بودن قیمت بلیط‌های هواپیمائی ماهان در کرمان، مشکلات ایجاد شده برای گردشگران در منطقه کلوت‌های شهداد از ناحیه سخت‌گیری‌های نیروی انتظامی و مسائل زیرساختی این منطقه نظیر هتل و اسکان مسافران‌ با حضور اعضاء کمیسیون گردشگری و رئیس اتاق بازرگانی کرمان مطرح شد.
وی افزود: با جمع‌بندی موارد مذکور، مقرر شد مسائل مورد نظر مکتوب شده و آنهایی را که نیاز است ،در تهران توسط مهندس باهنر و دکتر امیری رئیس مجمع نمایندگان پیگیری شود و نیز کمیته‌ای ذیل کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تشکیل شود تا با نیروی انتظامی، سازمان گردشگری، میراث فرهنگی و سایر نهادها و کسانی که در موضوع گردشگری منطقه دخیل هستند، بصورت هفتگی جلسات تعاملی برگزار نمایند تا گردشگران دچار مشکلات ذکر شده نشوند.
مهندس جلال پور خاطر نشان شد: در بحث زیرساخت‌های گردشگری ،فرخی مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان از ساخت تعدادی هتل و بازسازی 15 اثر تاریخی با واگذاری به بخش خصوصی خبر داده و پیشنهادها و راهکارهایی را برای حل مشکلات گردشگری استان عنوان نمود.
این فعال اقتصادی در خصوص دستور کار دوم انجمن توسعه استان کرمان، اظهار داشت: در بحث توسعه و سرمایه‌گذاری شهری کرمان، مسئله اصلی پیش نیاز بودن توسعه شهری برای رونق گردشگری است که به همین منظور شرکتی به عنوان مشاور پیشنهاد و قرار شد شهردار و رئیس شورای شهر بررسی لازم را نموده و با هماهنگی سرمایه گذاران حوزه شهری و شرکت مشاور بحث توسعه شهری کرمان دنبال شود.
همچنین مقرر شد مجموعه‌های اقتصادی بزرگ استان مثل شرکت مس و گل گهر در سرمایه‌گذاری‌های شهری ورود نموده و در زمینه بهره‌وری انرژی و حمل و نقل هم راستای توسعه شهری اقدام نمایند و انجمن توسعه استان حمایت لازم را از سرمایه گذاران و پشتیبانی لازم را از شهرداری و شورای شهر در جهت رفع نیازهای موجود انجام نماید.

5
نوع مطلب: 
گردشگری و کشاورزی

تبلیغات