چهارشنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

اجرای 2000 میلیارد تومان پروژۀ سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی در شهر کرمان

شهردار کرمان از اجرای 2000 میلیارد تومان پروژۀ سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی در شهر کرمان خبر داد.
مهندس علی بابایی گفت: شهرداری کرمان با نگاه دقیق به اهداف سرمایه‌گذاری، با شناسایی، اولویت‌بندی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، پیگیری پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی را در دستور کار قرار داده که ماحصل آن، اجرای 2000 میلیارد تومان پروژۀ سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی است.
وی از پروژۀ بام کرمان با اعتبار 235 میلیارد تومان، پروژۀ تله‌کابین با اعتبار 25 میلیارد تومان، پروژۀ بهار رضوی با زیربنای 180 هزار مترمربع و اعتبار 400 میلیارد تومان وساختمان شهرداری مرکز با اعتبار 21 میلیارد تومان به عنوان بخشی از این پروژه ها نام برد و گفت: پروژۀ صاروج پارس با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان، پروژه سیتی‌سنتر وکیل با اعتبار 100 میلیارد تومان و پروژه‌های مجتمع حمایت از معلولان رعد واقع در بولوار آیت‌الله صدوقی، فرهنگ‌سرای خوش‌کیش در خیابان ابن‌سینا، انجمن حمایت از بیماران سرطانی (یاس) واقع در بولوار 22 بهمن، انجمن نابینایان در خیابان میرزاآقاخان و ساخت مسجد بقیه‌ا... (عجل‌ا...‌فرجه) در خیابان نماز نیز تعدادی دیگر از این پروژه ها می باشند.
وی اظهار داشت: هم‌چنین شهرداری کرمان با همکاری و هماهنگی بخش خصوصی، جهت رفاه شهروندان به ساخت 240 چشمه سرویس بهداشتی در شهر اقدام کرده است.
بابایی تصریح کرد: پروژه های ذکر شده، بخشی از پروژه های سرمایه گذاری شهرداری با مشارکت بخش حصوصی هستند.

افتتاح فرهنگسرای
قمر بنی هاشم
فرهنگ‌سرای قمر بنی‌هاشم شب گذشته با حضور فرماندار کرمان، شهردار کرمان، اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، برخی از مدیران استانی و شهری و اهالی شهرک بنی‌هاشم، طی آیینی افتتاح شد.
شهردار کرمان در این آیین گفت: فرهنگ‌سرای قمر بنی‌هاشم با 750 مترمربع ساختمان و 3000 مترمربع محوطه، هدیه‌ی کوچکی از سوی شهرداری کرمان به اهالی شهرک بنی‌هاشم است.
علی بابایی به سایر اقدامات سازمان‌های مختلف شهرداری کرمان ازجمله سازمان عمران و شهرداری منطقه یک در شهرک بنی‌هاشم اشاره کرد و گفت: علاوه بر ساخت و تجهیز فرهنگ‌سرای قمر بنی‌هاشم، ۲۲۰ هزار مترمربع زیرسازی، ۹۲ هزار مترمربع آسفالت، ۲۷۰۰ مترمربع فضای سبز و هدایت آب‌های سطحی ازجمله دیگر اقداماتی است که طی یک‌سال گذشته در شهرک بنی‌هاشم انجام شده است.
وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام گرفته، به‌زودی نخستین پارک محله‌ای در شهرک بنی‌هاشم ساخته می‌شود.
شهردار کرمان به سرمایه‌گذاری برای ساخت 150 واحد مسکونی در شهرک بنی‌هاشم اشاره کرد و گفت: برای ارتقای ساخت‌و‌ساز در شهرک بنی‌هاشم، 150 واحد مسکونی در این شهرک در حال ساخت است تا وضعیت ساخت‌و‌ساز این منطقه را تغییر دهد.
بابایی با بیان این‌که با ابلاغ طرح تفضیلی در رابطه با شهرک بنی‌هاشم، مشکلات تفکیکی و مالکیتی این شهرک حل شده است، گفت: اهالی شهرک می‌توانند با مراجعه به شهرداری منطقه یک، نسبت به حل مشکلات مالکیتی خود اقدام کنند.
وی افزود: هم‌چنین اهالی این شهرک با پرداخت عوارض شهرداری، با شهرداری مشارکت خواهند کرد تا بتوانیم خدمات بهتر و بیش‌تری ارایه کنیم.
شهردار کرمان برگزاری آیین‌های افتتاح پروژه‌های مختلف را بهانه‌ای برای برپایی جشن‌های محله‌ای دانست و گفت: ارتقای سطح شادابی و نشاط اجتماعی ازجمله برنامه‌های شهرداری در سال ۹۶ است.
بابایی افزود: برنامه‌های کامل و جامعی در قالب طرح جامع فرهنگی شهرداری کرمان دیده شده که در فرهنگ‌سراها ازجمله فرهنگ‌سرای قمر بنی‌هاشم اجرا خواهد شد.
وی به دهه‌ی کرامت نیز اشاره کرد و گفت: به بهانه‌ی دهه‌ی کرامت برنامه‌های خاص و ویژه‌ای به‌مدت 10 شب در پارک مادر برگزار خواهد شد.
شهردار کرمان درباره‌ی چگونگی ساخت فرهنگ‌سرای قمر بنی‌هاشم گفت: زمین این فرهنگ‌سرا متعلق به شهرداری کرمان است، ساختمان آن توسط اداره‌کل راه و شهرسازی ساخته شده و به‌وسیله‌ی شهرداری کرمان نیز محوطه‌سازی، حصارکشی و تجهیز شده است.
بابایی اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاه‌های مربوط، شاهد ایجاد فرهنگ‌سراها و زیرساخت‌های فرهنگی در سایر نقاط حاشیه‌ای شهر کرمان باشیم.
وی به سایر نیازهای شهرک بنی‌هاشم نیز اشاره کرد و گفت: طی مذاکراه با دکتر محسن‌بیگی مدیرکل آموزش و پروش استان کرمان، مقرر شد زمین جنب فرهنگ‌سرا که متعلق به شهرداری است، به آموزش و پرورش واگذار شود تا به‌وسیله‌ی خیران در این زمین مدرسه ساخته و مشکل نبود فضای آموزشی شهرک حل شود.

8
نوع مطلب: 
گوناگون

تبلیغات