چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

دولت به گردشگری سیستان و بلوچستان نگاهی توسعه محور داشته باشد

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد گفت: گردشگری در منطقه خاش و شهرهای سیستان و بلوچستان بسیار مظلوم واقع شده که ضرورت دارد دولت به این صنعت مهم در منطقه نگاهی ویژه و توسعه محور داشته باشد.
علی کرد در همایش بوم گردی در توسعه اقتصاد گردشگری بخش مرکزی خاش بیان کرد: صنعت گردشگری در منطقه دارای پتانسیل‌های بالایی می باشد که جاذبه های فراوان طبیعی و تاریخی و آداب و رسوم قدیمی و فرهنگ غنی مردم خاش گواه بر این دعا است.
وی افزود: شکوفایی اقتصاد خاش در بحث تقویت صنعت گردشگری میسر می باشد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در کتاب گردشگری خاش به مباحث مهم توسعه ای و زیرساختی این موضوع پرداخته ام که جا دارد به این صنعت مهم پرداخته شود.
وی ادامه داد: عملکرد مقامات میراث فرهنگی کشور در موضوع توجه نکردن به ظرفیت های گردشگری خاش و منطقه ایرندگان و ارتباط نگرفتن با مقامات محلی خاش جای سئوال دارد و باید به گردشگری و صنایع دستی خاش اهمیت داده شود.
نایب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: گردشگری در خاش بسیار مظلوم واقع شده است لذا من در موضوع انتخاب وزیر و مسئول میراث فرهنگی کشور از حق مردم منطقه خاش و برنامه ریزی نکردن دولت در مبحث گردشگری نمی گذرم و باید اطلس تفتان تهیه و به زیرساخت های بوم گردی و فرهنگ و تاریخ غنی ایرندگان و خاش و سنگان و حاشیه تفتان توجه شود. وی انجام زیرساخت و برنامه داشتن برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری پشتکوه، مورپیش، تمندان» مهد فرهنگ و تمدن» سنگان «گلستان»، بیرک،سیاه بند، چاهک تفتان، پنج انگشت، کلهر، پیرگل، اسماعیل آباد، ایرندگان و غیره را دارای اهمیت خواند.
کرد ادامه داد: ظرفیت های بوم شناختی و طبیعت گردی خاش، تفتان، ایرندگان، نوک آباد، ترشاب، سنگان، کولکوه، چاه سالار، گوهرکوه، کارواندر، کوه سفید و غیره ارزشمند بوده و جا دارد که از توان روستائیان و دهیاران در رونق صنعت گردشگری بهره گرفته شود.

5
نوع مطلب: 
گردشگری و کشاورزی

تبلیغات