چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

نا توانی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمان در کسب سهمیه تسهیلات رونق تولید

مهدی حسینی نژاد گفت:یکی از چالش های واقعی همه واحدها، بحث بانکی است و سال قبل در راستای رونق تولید 472 واحد میزان 380 میلیارد تومان تسهیلات گرفتند اما به آنچه که برنامه ریزی شده بود، نتوانستیم دست پیدا کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به تعیین تکلیف 4 هزار و 700 محدوده معدنی استان کرمان در دولت یازدهم افزود: 1.1 میلیارد تن افزایش ذخایر قطعی مواد معدنی استان را در این دوره داشتیم و استخراج مواد معدنی از 45 میلیون تن به 63 میلیون تن افزایش یافته است.
مهدی حسینی نژاد در همایش تجلیل از تلاشگران عرصه صنعت و معدن استان کرمان اظهار کرد: هدف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان این است که در پایان برنامه ششم توسعه میزان تولید ناخالص داخلی را در حوزه صنعت، معدن و تجارت از 37 درصد به 48 درصد افزایش بدهیم.
وی با اشاره به تعیین تکلیف 4 هزار و 700 محدوده معدنی استان کرمان در دولت یازدهم افزود: 1.1 میلیارد تن افزایش ذخایر قطعی مواد معدنی استان را در این دوره داشتیم و استخراج مواد معدنی از 45 میلیون تن به 63 میلیون تن افزایش یافته است.
حسینی نژاد تصریح کرد: اکتشاف 46 هزار کیلومتر مربع از مساحت استان را در قالب پهنه های بزرگ انجام دادیم و ذخایر کشف شده در اختیار کسانی که مایل به سرمایه گذاری بودند، قرار داده شد.
وی با اشاره به تکمیل زنجیره فولاد در استان کرمان بیان کرد: در حال حاضر تولید 24 و نیم میلیون تن کنسانتره در استان داریم و قرار است به 26 میلیون تن افزایش یافته و در تولید گندله با 15 میلیون تن تولید، رتبه اول کشور را داریم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: یکی از سیاست های راهبردی وزارتخانه، اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی است و 36 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال انجام را در این حوزه داریم و 19 هزار نفر اشتغال در استان کرمان ایجاد خواهند کرد

3
نوع مطلب: 
صنعت و معدن و تجارت

تبلیغات