دوشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

بانک،بیمه و مالیات ،مشکل اساسی و مشترک همه بنگاه های اقتصادی

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: مشکل اصلی تامین اجتماعی، انحصاری بودن و بی رقیب بودن این سازمان است و این وضعیت مشکلاتی را به وجود آورده است.
سیدمهدی طبیب زاده در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با اشاره به اینکه بانک،مالیات و بیمه تامین اجتماعی اصلی ترین چالش و مشکل بنگاههای اقتصادی می باشد، اظهار کرد: رسالت اتاق بازرگانی بهبود فضای کسب و کار با پیگیری اصلاح مسائل این چنینی است و در این راستا برای تسهیل امور سرمایه گذاری و صدور مجوزها تلاش می کنیم. وی افزود: هر نوع فعالیت اقتصادی با این سه موضوع درگیر است و بخش مهمی از دغدغه و زمان فعالان اقتصادی مشغول به این امور می شود.
طبیب زاده با اشاره به فعالیت ها در زمینه کاهش مشکلات فعالان اقتصادی تصریح کرد: ابتدا آموزش ذی نفعان را در دستور کار قرار داده ایم که در صورت آشنایی با مقررات، بخش زیادی از مشکلات حل خواهد شد و برای تقویت کمیسیون ها نیز سعی می شود افراد قوی انتخاب کنیم تا از حقوق حقه افراد در کمیسیون ها دفاع کنند.
رییس اتاق کرمان بیان کرد: براساس کارشناسی های متعدد، اصلاح قوانین و مقررات را نیز دنبال می کنیم که در این حوزه مسائلی جمع بندی شده و اگر رفع شود، بخش زیای از مشکلات حل می شود.
وی با اشاره به تعامل با سازمان های مربوطه اظهار کرد: اختیاراتی که در سطح ملی است نیز احصاء شده و باید توسط مسوولان مرکز این اصلاح قوانین صورت بگیرد. طبیب زاده افزود: شورای گفت و گو می تواند مجرایی برای اصلاح قوانین باشد و مصوبات این شورا در کشور در دستور کار وزیران قرار خواهد گرفت و کمک کننده است. وی تصریح کرد: مشکل اصلی تامین اجتماعی، انحصاری بودن و بی رقیب بودن این سازمان است و این وضعیت مشکلاتی را به وجود آورده و تغییراتی که در دولت دهم در این سازمان رخ داد، مشکلات را بیشتر کرده است. طبیب زاده بیان کرد: مرکز داوری اتاق بازرگانی را تشکیل داده ایم و در تیرماه امسال همایش داوری منطقه ای را برگزار می کنیم و این از جمله اقدامات در حمایت از فعالیت های رسمی و قانونی است و امیدواریم به بهبود فضای کسب و کار کمک کند.

8
نوع مطلب: 
گوناگون

تبلیغات