چهارشنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

بافت تاریخی شهر کرمان شوکت و عظمت پیدا کرده است

استاندار کرمان در بازدید معاونان، شهردار و جمعی از مدیران شهری از بازار بزرگ، میدان توحید و محور گلبازخان گفت: با اقدامات اخیر، بافت تاریخی شهر کرمان شوکت و عظمت پیدا کرده است. علی رضا رزم حسینی با اشاره به همت مدیران به ویژه شهردار کرمان تاکید کرد: با بازگشایی محور گلبازخان، معبر مناسبی برای عبور و مرور مردم ایجاد و محور تاریخی میدان ارگ نیز به پیاده راه تبدیل می شود. وی با بیان این که عملیات احداث این محور تا پایان سال جاری به اتمام می رسد افزود: محور گردشگری شهر کرمان با اتصال میدان ارگ به بازار بزرگ کرمان و سپس به میدان شهدا تعریف شده است. رزم حسینی پیاده راه میدان ارگ را محور گردشگری کم نظیری در کشور عنوان و خاطرنشان کرد: اقدامات صورت گرفته در محور تاریخی بازار بزرگ کرمان بدون همکاری و مشارکت کسبه و بازاریان امکان پذیر نبود و با افزایش حجم گردشگران داخلی و خارجی رونق به بازار بازگشت. استاندار با بیان این که ادامه این روند می تواند تحول عظیمی را در یک سال آینده برای کرمان رقم بزند اظهار داشت: پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نیز براساس برنامه زمان بندی در حال پیشرفت است.
بازگشایی محور گلبازخان
با حضور استاندار کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، شهردار و جمعی از مسئولان استان، محور گلبازخان به صورت رسمی بازگشایی شد.
شهردار کرمان در این آیین با اشاره به ۳۶۰ متر طول و ۲۶ متر عرض محور گلبازخان گفت: برای آزادسازی این محور ۴۵ ملک با ۱۲ هزار مترمربع به ارزش نزدیک به ۲۸ میلیارد تومان تملک شد.
مهندس علی بابایی با بیان این که با تکمیل و اتمام پروژه محور گلبازخان، دسترسی از خیابان قدس به خیابان شهید تجلی تسهیل می شود افزود: با آزادسازی املاک مسیری و اتمام عملیات زیرسازی و آسفالت، پایه های روشنایی نصب و از جدول های سنگی به دلیل طول عمرِ بیشتر، استفاده شده است.شایان ذکر است محور گلبازخان در راستای بهبود ترافیک و تسهیل در عبور و مرور پس از گذشت 20 سال بازگشایی شد.
با بازگشایی این محور، میدان توحید مسدود شده و در ادامه اجرای طرح محور گردشگری شهر کرمان، به پیاده راه تبدیل می شود.

در پروژه پیاده راه سازی میدان توحید (ارگ) به ضوابط میراث فرهنگی توجه شده است
شهردار کرمان گفت: در پروژه پیاده راه سازی میدان توحید (ارگ) به ضوابط میراث فرهنگی توجه شده است. مهندس علی بابایی با بیان این که آسفالت اطراف میدان ارگ جمع آوری و این مسیر سنگ فرش می شود افزود: حفاری ها انجام شده و انشعابات آب، برق، گاز، فاضلاب، مخابرات اخذ می شود تا بعد از بازسازی این میدان حفاری ایجاد نشود. وی از طراحی میدان ارگ توسط مشاور خبر داد و خاطرنشان کرد: اِلِمان میدان ارگ به ستاد معراج شهدا انتقال می یابد و اِلِمان جدیدی توسط مشاور برای این میدان در نظر گرفته می شود. بابایی با اشاره به پیشنهاد مشاور طرح جهت نصب آب نمای موزیکال و فضای سبز در میدان توحید اظهار داشت: همچنین ایجاد چند عنصر فرهنگی و تفریحی برای جذب گردشگر در این میدان پیشنهاد شده است.

7
نوع مطلب: 
جامعه و اجتماع

تبلیغات