چهارشنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

مجتمع نیکوکاری رعد کرمان، مرکز اشتغالزایی معلولان

مهدیه شیخ اسدی :مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: سازمان بهزیستی برای فعالیت حرفه آموزی هیچ محدودیتی قائل نیست و هر موسسه و سازمانی که به حرفه آموزی معلولان ورود کند، مورد حمایت این سازمان است.
عباس صادق زاده در بازدید از مجتمع نیکوکاری رعد کرمان گفت: حضور حامیان و مراکزی که به استقلال و توانمندی و ورود افراد معلول به جامعه توجه دارند، موجب دلگرمی معلولان است.
وی بیان کرد: مرکز رعد یکی از مراکز حرفه آموزی معلولان است و غالب این افراد اراده قوی و توانایی های جدیدی دارند زیرا مدال هایی که مدال آوران پارالمپیک کرمانی کسب کردند در المپیک نیاوردند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: بتازگی مجموعه رعد در سطح کشور با رویکرد های جدید، کار حرفه آموزی را انجام می دهد و پس از ماه رمضان شاهد کارگاه های حمایت شده حرفه آموزی در سطح استان کرمان خواهیم بود.
وی افزود: به لحاظ حمایت استاندار کرمان، سازمان بهزیستی، ظرفیت رعد کرمان و هیات مدیره آن، خواهیم توانست در کرمان کارگاه های حرفه آموزی را به خوبی اجرا کنیم.
صادق زاده با بیان اینکه معلولان به مراکز شبیه رعد مراجعه کنند گفت: پس از راه اندازی کارگاه های حمایت شده حرفه آموزی، افراد معلول توسط حامیان شغلی به محل کار وصل می شوند.
وی اظهار کرد: معلولان باید در مراکز حرفه آموزی برای ورود به جامعه مورد آموزش قرار گیرند و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان باید به دانشگاه علمی کاربردی معلولان تبدیل شود.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان افزود: معلولان باید در مرکز آموزش رعد به سیستم های se (کارگاه های حمایت شده حرفه آموزی) وصل شوند تا در جامعه به استقلال برسند.وی گفت: باید زمینه را برای ارائه محصولات معلولان فراهم کنیم تا آنان را در معرض جامعه قرار دهیم و ایجاد کارگاه هایی برای معلولان منفعت مالی و معنوی خواهد داشت.
لزوم ایجاد نمایشگاه و فروشگاه دائمی محصولات تولیدی افراد معلول در کرمان
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان هم گفت: شعار اشتغال رهبر معظم انقلاب عملی نخواهد شد مگر اینکه تمامی مردم در هر جایی که هستند در اشتغالزایی سهیم باشند.
زهرا موسی پور افزود: باید از تمام توان خود در زمینه اشتغالزایی معلولان استفاده کرد لذا داشتن ذهن و فکر اشتغال بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: روابط عمومی ها در جهت فروش اینترنتی محصولات تولید شده توسط معلولان فعالیت کنند زیرا بازاریابی مهمترین عامل در اشتغال و فروش است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان گفت: باید به سازمان های مردم نهاد در تمامی بخش ها کمک کرد تا شاهد نمایشگاه دائمی و فروشگاه محصولات تولیدی افراد معلول باشیم.وی با بیان اینکه استاندار کرمان حامی هرگونه اشتغال است و باید به ایشان گزارش کار داده شود افزود: نشست و هم اندیشی استاندار کرمان با سازمان های مردم نهاد نیز به زودی برگزار خواهد شد.
موسی پور ضمن تشکر از تمامی کسانی که در حوزه اجتماعی و بهزیستی فعالیت می کنند عنوان کرد: امروز معلولان کرمانی ثابت کردند که معلولیت، محدودیت نیست لذا این یک شعار نیست.
وی گفت: امروز در کشورهای منطقه روزانه حوادث تروریستی بسیاری رخ می دهد و امیدواریم که حادثه حرم امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی آخرین نوع از این دست حوادث در کشور باشد.این آیین با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان، مدیرکل بهزیستی استان، مدیرکل انتقال خون و هیات مدیره مجتمع نیکوکاری رعد کرمان و سایر مسئولان برگزار شد این آیین از مدیرکل بهزیستی استان کرمان، مدیرکل انتقال خون، هیات مدیره مرکز رعد کرمان و معلول هنرمند تجلیل و از تولیدات معلولان رونمایی شد.

7
نوع مطلب: 
جامعه و اجتماع

تبلیغات