چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

دانشگاه علوم پزشکی کرمان بار دیگر افتخار آفرین شد

دانشگاه علوم پزشکی کرمان همزمان با افتتاح مرکز کاکرین ایران بار دیگر افتخار آفرین شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این رابطه گفت: در مراسم افتتاحیه مرکز کاکرین ایران برندگان جایزه تحقیقات 25 میلیون تومانی مقالات مروری علوم پزشکی معرفی شدند که استاد مسعود پریرخ عضو هیات علمی دانشکده دندان پزشکی کرمان نیز یکی از سه برنده این جایزه بود.
دکتر عباس پرداختی افزود: مقاله استاد پریرخ به عنوان پراستناد ترین مقاله مروری کشور شناخته شده است.
وی در مورد مجموعه کاکرین و فعالیت آن گفت: این مجموعه دارای 37 هزار عضو از 130 کشور جهان بوده و تولید و به اشتراک گذاری اطلاعات پزشکی قابل دسترس را برای پزشک، پرستار، پژوهشگر، حامی مالی پژوهش و حتی مصرف کنندگان فراهم می سازد.
وی ادامه داد: اهمیت عملکرد این مجموعه وقتی مشخص می شود که بدانیم که در عصر اطلاعات و فناوری، به روز شدن اطلاعات بالینی با سرعت و شیب بسیاری بالایی در حال گسترش بوده و تصمیم مبتنی بر شواهد برای درمان انواع بیماری ها چالش آفرین است.
وی اضافه کرد: مجموعه کارکرین مستقل از حمایت های مالی و سازمانی بوده و بر اساس علاقه، تخصص و منطقه جغرافیایی، محققین مختلف را در برگرفته و دارای ساختار اطلاع رسانی و تصمیم سازی است، به عنوان مثال در در مورد اثر بخشی داروهای خاص مانند داروهای موثر بر افسردگی، گروه های مروری مرتبط شکل گرفته و به روش مرور ساختارمند بهترین داروی قابل تجویز را معرفی می نماید.
وی گفت: مجموعه کاکرین در حدود بیست سال پیش و در کشور انگلستان بنیان گذاشته شد و در 20 خرداد ماه سال جاری کاکرین ایران در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران(نیماد) به طور رسمی آغاز به کار کرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پایان بیان کرد: افتخار داریم که دکتر علی اکبر حق دوست رئیس این دانشگاه به عنوان مدیر مرکز کاکرین ایران انتخاب شده و مشغول به فعالیت هستند.

6
نوع مطلب: 
جامعه و سلامت

تبلیغات