شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

توسعه گردشگری باید برای تمام ایام سال برنامه ریزی شود

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برنامه توسعه گردشگری داخلی در تمام استان ها وجود دارد، ولی رویداد محور است، درحالی که باید برای تمام ایام سال برنامه ریزی شود.
زهرا احمدی پور افزود: در دنیا چهار درصد درآمد از گردشگران بین المللی است و 96 درصد منوط به گردشگری داخلی و توسعه آن است و امسال این موضوع باید مورد توجه جدی همه استان ها باشد.
وی با بیان این که امسال تولید و اشتغال به عنوان محوریت جدی در اقتصاد مقاومتی مدنظر است، اضافه کرد: پیش فرض ما این است که در سال 95 گفتمان سازی، هماهنگ سازی بین دستگاه ها و جهت گیری ها انجام شده و در سال 96 باید بگوییم که جهت گیری ها منجربه چه میزان تولید خواهد بود و چه میزان اشتغال می تواند ایجاد کند.
وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب در نوروز 96 مسیر حرکت اقتصاد مقاومتی را مشخص کردند، افزود: در راستای بهبود فضای کسب و کار باید واگذاری امور به بخش خصوصی، کاهش تصدی گری و افزایش تسهیل گری دولت برای استفاده بهتر واحدهای تولیدی از تسهیلات در نظر باشد تا نسبت به واگذاری ها در سال 96 موفق تر عمل کنیم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: باید بسته خروج از رکود و رونق کسب و کار را در قالب افزایش تولید پیگیری کنیم.
احمدی پور با اشاره به این که مزیت های هر استانی برای خلق ثروت باید شناسایی شود، بیان کرد: این مساله از اولویت های جدی است و قرار نیست همه استان ها در همه زمینه ها اقدام هایی انجام دهند؛ ظرفیتی که هر استانی از آن برخوردار است باید برای آن استان تولید ثروت کند..
وی در ادامه گفت: برای هیچ کدام از پرونده های ثبتی ملی و جهانی پیوست گردشگری نداریم که این مساله در تمام استان ها مغفول مانده است.
وی افزود: ثبت آثار باید آورده ای برای استان ها داشته باشد که در راستای توسعه زیرساخت های گردشگری به پرونده های ثبت شده مرتبط شود.
وی با بیان این که دولت نگاه خاصی برای پوشش سراسری شبکه ریلی در کشور دارد
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: مردم ایران با انتخاب هوشمندانه نشان دادند عقلانیت و بلوغ سیاسی به حدی است که بتوانند در هر شرایط سختی بهترین انتخاب را انجام دهند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابراز امیدواری کرد که دکتر روحانی در دولت دوازدهم تعهدات و برنامه هایی را که در جریان انتخابات ارائه کرد با کمک مدیران در استان ها محقق کند.

5
نوع مطلب: 
گردشگری و کشاورزی

تبلیغات