دوشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

سرمایه گذاران حوزه کارآفرینی واشتغالزایی، مجاهدین عرصه جهاد اقتصادی

کارخانه ماه گلاب بخش لاله زار شهرستان بردسیر با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و استاندار کرمان افتتاح شد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور از سرمایه گذاران حوزه کارآفرینی واشتغالزایی به عنوان مجاهدین عرصه جهاد اقتصادی یاد کر و گفت: دولت یازدهم براساس آموزه های اسلامی، از کارآفرینان و سرمایه گذاران حمایت و پشتیبانی نموده و همواره فرش قرمز جلویشان پهن می کند.
حسنعلی امیری در سفر به بخش لاله زار شهرستان بردسیر در آئین افتتاح کارخانه ماه گلاب ضمن قدردانی از استاندار کرمان به منظور حمایت از کارآفرینی و سرمایه گذاری در استان، افزود: بیکاری یکی از مهمترین مسائل و معضلات کشور می باشد و ایجاد اشتغال براساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، یکی از مهمترین برنامه های دولت یازدهم بوده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور لازمه داشتن کشوری آزاد برای دست یافتن به آرمان های بلند انقلاب اسلامی و تحقق اهداف مقام معظم رهبری را ایجاد اشتغال دانست و تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مهمترین برنامه های دولت و مطالبه جدی مقام معظم رهبری از دولتمردان است که حقیقتا بدون مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد بود.
امیری با اشاره به بندهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، گفت: در دوران مختلف و متناسب با نیاز جامعه افراد به طریقی با نثار جانشان و اموالشان مجاهدت کردند و امروز نیز وظیفه ای مهمتر از اشتغالزای نداریم بنابراین از سرمایه گذاران حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی می توان به عنوان مجاهدان عرصه جهاد اقتصادی یاد کرد.
وی با اشاره به سیره عملی حضرت علی(ع) در خصوص اشتغالزایی با حفر چاه و توسعه نخیلات، افزود: در تاریخ صدر اسلام پیامبراکرم به مشکلات دنیوی و مالی مردم پرداختند و سپس بحث های توحیدی و معنوی را که لازمه تثبیت و استقرار نظام نو پای اسلام بوده را پیگیری نمودند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به احادث و روایات مبنی بر فقرزدایی از چهره جامعه که با ورود فقر، ایمان خارج می شود، یادآورشد: دولت یازدهم با تیم اقتصادی گام های بلندی را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی برداشت و با افول قیمت نفت از صد دلار به 40 دلار در یک دوره زمانی علی رغم اینکه کشورهای صادرکننده نفت با مشکل مواجه شدند اما دولت سال های سختی را پشت سر گذاشت و نگذاشت کشور دچار مشکل و بحران شود.
امیری اشتغالزایی را مهمترین عبادات و ذخایر آخرت دانست و تصریح کرد: دولت یازدهم از کارآفرینان و سرمایه گذاران حمایت و پشتیبانی نموده و همواره فرش قرمز جلویشان پهن می کند زیرا این یک اصل از آموزه های اسلامی است.
بخش لاله زار، الگو و مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی است
همچنین نماینده مردم شهرستان بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی در این آئین با اشاره به قدمت بالای بخش لاله زار و اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغالزایی، گفت: مرحوم صنعتی و همسرش در جهت اشتغالزایی در منطقه نسبت به کاشت گل محمدی و توسعه آن در این بخش اقدام نمودند.
حسن پور افزود:افتتاح کارخانه های گلاب گیری در بخش لاله زار از خام فروشی محصول گل محمدی براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری از منطقه جلوگیری و دست دلالان را کوتاه کرد و محصول به طور مستقیم به بازار می رسد.
وی وجود سردار سرافراز اسلام علیرضا رزم حسینی را در منصب استانداری کرمان، را موجبات رونق و توسعه استان دانست که خودش را وقف توسعه استان نموده است و یادآورشد: کلنگ کارخانه ماه گلاب طی یکسال گذشته توسط استاندار کرمان به زمین خورد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم.
نماینده مردم شهرستان های بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مجاهدت های رزم حسینی و برادرانشان در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: امروز فقر و بیکاری دشمن جامعه است و رزم حسینی امروز در لباس استانداری کرمان به مجاهدت خود ادامه می دهد و در جهت ریشه کن کردن این مشکلات گام بر می دارد.
حسن پور با تاکید براینکه استان کرمان امروز به کارگاه و نهضت سازندگی تبدیل شده است که جای تقدیر دارد، خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در بخش لاله زار شهرستان بردسیر به صفر رسیده و خود الگوی و مصداق اقتصاد مقاومتی است.

60 میلیارد تومان گردش مالی کشاورزان از منبع گل محمدی شهرستان بردسیر
فرماندار شهرستان بردسیر نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه استاندار کرمان ظرف ده ماه گذشته، بیش از شش سفر به شهرستان بردسیر داشتند و 9 کارخانه و کارگاه تولیدی به بهره برداری رسید، گفت: ظرف سه ماه گذشته بیش از 44 هزار نفر به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی شهرستان بردسیر افزوده شده است.
نجفپور افزود: از مجموع سه هزار هکتار گل محمدی در شهرستان بردسیر، 2 هزار و 800 هکتار باردار و قابل برداشت می باشد که 5 هزار و 700 تن آن در بخش لاله زار شهرستان بردسیر فرآوری می شود.
وی با اشاره به اینکه گردش مالی کشاورزان از منبع گل محمدی در شهرستان بردسیر 60 میلیارد تومان می باشد، یادآورشد: 3 هزار و 400 تن محصول گل محمدی به صورت صنعتی و مابقی به صورت سنتی و نیمه صنعتی فرآوری می شود.

گزارش

تبلیغات