چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

پیوست زیست محیطی و فرهنگی – اجتماعی، ضمیمه پروژه‌ی بام کرمان شد

شهردار کرمان گفت: پیوست زیست محیطی و فرهنگی - اجتماعی ضمیمه پروژه‌ی بام کرمان شد.
مهندس علی بابایی با اشاره به احداث هتل در پروژه‌ی بام کرمان افزود: علاوه بر این مجموعه‌های دیگری مثل یک مسجد خیلی بزرگ در ضلع شرقی هتل و پل معلق جذاب احداث می شود.
وی با بیان این که در پیوست زیست‌محیطی، فضای سبز وآب نما درنظر گرفته شده تصریح کرد: به‌خاطر این‌که نمای کوه‌هایی که جاده در آنجا اجرا شده نازیبا نباشد، سرمایه‌گذار تعهد کرده که در همه‌ی شیب‌ها فضای سبز و گاهی در ترکیب با آب نما ایجاد کند تا بدنه‌ی کوه زخمی نماند.
شهردار کرمان هتل بام‌کرمان را پنج ستاره عنوان و تاکید کرد: البته باید نقشه‌ها به تایید اداره کل میراث فرهنگی، محیط زیست و شهرداری برسد تا تعداد طبقات و نمای آن طبق ضوابط اجرا شود.
بابایی با بیان این که سه هکتار زمین در مالکیت سرمایه‌گذار است اظهار داشت: شهرداری هم طبق توافق، پنج هکتار دیگر به سرمایه‌گذار اختصاص می دهد تا در آن فضای سبز ایجاد شود.
وی با اشاره به ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه‌ی اولیه‌ی پروژه بام کرمان گفت: زمین و پروانه سهم شهرداری بوده و قرار شده استانداری کار تامین آب، برق و گاز را برای سرمایه‌گذار انجام دهد.
شهردار کرمان از اتمام پروژه بام کرمان تا چهار سال دیگر خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر درآمدهای صنعت گردشگری را با هزینه‌هایی که برای استحصال نفت کرده و درآمدی ناپایدار کسب می‌کنیم مقایسه شود، اهمیت چنین پروژه‌هایی بیش‌تر نمایان می‌شود.
وی با بیان این که اولین تله‌کابین جنوب‌شرق کشور در کرمان احداث شده افزود: اگر تله‌کابین فقط یک روز اقامت گردشگران در کرمان را بیش‌تر کند، تحول زیادی در اقتصاد شهر و مردم ایجاد می‌کند.
بابایی با اشاره به تنها جنگل دست‌کاشت قائم در جنوب‌شرق تصریح کرد: این پروژه برای گردشگرانی که به کرمان می‌آیند جذابیت فراوانی ایجاد خواهد کرد.

7
نوع مطلب: 
جامعه و اجتماع

تبلیغات