چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

تاکید بودجه امسال بر اتمام پروژه های نیمه تمام

استاندار کرمان گفت: سهم مناطق محروم از بودجه استان افزایش داشته است که این مساله در توسعه و پیشرفت این مناطق سهم به سزایی خواهد داشت.
علیرضا رزم حسینی در شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: در انتخابات اخیر ملت ایران حماسه بزرگی را آفریدند و در استان کرمان نیز حدود یک ونیم میلیون نفر پای صندوق های رای رفتند که جای تقدیردارد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در استان کرمان نیز مانند سراسر کشور انتخاباتی سالم، قانونی و آزاد اجرا شد افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، نعمت انتخابات وجود دارد و مسوولان با رای مردم انتخاب می شوند که نمونه ای از دموکراسی است.
رزم حسینی بیان کرد: رسانه ها نیز همکاری بسیار خوبی داشته و دارند و اخلاق انتخاباتی در استان کرمان به خوبی محقق و درنهایت منجر به برگزاری انتخاباتی با شکوه و بدون مساله در استان شد.
استاندار کرمان همچنین با اشاره به اینکه اختصاص 72 میلیارد تومان جهت اعطای مشوق ها در مناطق محروم استان جای تقدیردارد گفت: سهم مناطق محروم از بودجه استان افزایش داشته است که این مساله در توسعه و پیشرفت این مناطق سهم به سزایی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در سال جاری می توانیم 600 تا 700 میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری داشته باشیم افزود: در بودجه امسال بر اتمام پروژه های نیمه تمام تاکید می شود ضمن اینکه در سال گذشته نیز در این زمینه در استان کرمان اقدامات خوبی انجام شده است.
رزم حسینی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در بودجه سال جاری، توجه به ورزش و جوانان است زیرا خیل عظیم جوانان در کشور، نیاز به توجه ویژه به این بخش را نشان می دهد.
وی گفت: میزان اعتبارات اختصاص یافته به حوزه ورزش و جوانان در استان کرمان تاکنون بی سابقه بوده است.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: بخش عمده بودجه ها در اختیار وزارت خانه ها است که در سال گذشته موفق شدیم اعتباراتی را خارج از بودجه سنواتی دریافت کنیم، بنابراین در سال جاری نیز باید در این زمینه پیگیری های لازم انجام شود

معین های اقتصادی همدوش دولت برای توسعه استان کرمان کار می کنند
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: مجموع اعتبارات مصوب استان کرمان در سال جاری در مجموع 1148میلیارد تومان است.
همچنین جعفر رودری نیزدر شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: مجموع اعتبارات مصوب استان کرمان در سال جاری در مجموع 1148میلیارد تومان و از این میزان 200 میلیارد تومان از محل نفت است.
وی با اشاره به اینکه سهم شهرستان ها از بودجه مصوب سال 96 براساس 300 شاخص تعیین و ابلاغ می شود، ادامه داد: حداقل 90 درصد بودجه باید به طرح های نیمه تمام اختصاص یابد و فقط 10 درصد می تواند برای اجرای پروژه های جدید استفاده شود.
وی افزود: براساس قانون برای تعریف و اجرای هر پروژه جدید باید چهار مرتبه فراخوان گذاشته و در بازه زمانی دو ساله تمام شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: اختصاص بودجه به پروژه های نیمه تمام اقتصاد مقاومتی نیز دیده شده است و این امر مورد تاکید استاندار کرمان نیز قرار دارد.
رودری با اشاره به اختصاص 200 میلیارد تومان از سوی دولت برای توسعه متوازان مناطق محروم، گفت: 40 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز برای کمک به بخش ورزش اختصاص یافته است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به اجرای ایده ابتکاری استفاده از ظرفیت معین های اقتصادی برای توسعه اشاره و خاطرنشان کرد: معین های اقتصادی همدوش دولت برای توسعه استان کرمان کار می کنند

2
نوع مطلب: 
رویداد

تبلیغات