چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

بهره برداری از فاز اول بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در بندرعباس

با حضور رئیس جمهورانجام شد
بهره برداری از فاز اول بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در بندرعباس

حجت الاسلام حسن روحانی با حضور در مراسم بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، افزود: از تمامی مهندسان، کارگران و تلاشگران صنعت نفت که برای به نتیجه رسیدن این پروژه بزرگ تلاش و همت خود را به کار بستند، سپاسگزارم.
وی با تقدیر از قرارگاه خاتم الانبیاء و تمامی دست اندرکاران و سهامداران در بهره برداری از این پروژه نفتی، خاطرنشان کرد: در سال تقصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، این افتخار بزرگ برای تمامی ملت ایران است که رد مسیر خودکفایی بزنرین در حال حرکت هستیم و با افتتاح فاز نخست می توانیم در روزهای آینده شاهد تولید روزانه 12 میلیون لیتر بنزین در این پالایشگاه باشیم.
پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی در سه فاز صد و بیست هزار بشکه ای، جمعاً 360 هزار بشکه، در کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس، با تلاش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ساخته شده و توانایی تولید روزانه بیش از 36 میلیون لیتر بنزین دارد.
پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان به وسعت هفتصد هکتار در بیست و پنج کیلومتری غرب بندرعباس واقع است.

 

8
نوع مطلب: 
گوناگون

تبلیغات