شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

سال گذشته 32 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شد

در دولت تدبیر و امید
سال گذشته 32 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شد

71 هزار نفر در استان کرمان بیمه تامین اجتماعی شدند
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان گفت: در سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید 71 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان کرمان اضافه شده است.
جعفر رودری در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی (گام دوم مثلث توسعه اقتصادی) در منطقه هفت شامل شهرستان های سیرجان و بردسیر افزود: 76 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه طی سه سال گذشته در استان کرمان امضا و 35 درصد آنها با مبلغی بالغ بر 26 میلیارد تومان عملیاتی شده است.وی بیان کرد: با جذب سرمایه گذاری های داخلی در استان کرمان برای 20 هزار نفر در این مدت اشتغال ایجاد شده است.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: در حوزه سرمایه گذاری خارجی نیز سه میلیارد دلار سرمایه گذاری حاصل شده است.وی با اشاره به برگزاری شصت و پنجمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کرمان افزود: هر هفته یک جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار کرمان برگزار شده است.
رودری با بیان اینکه 40 درصد جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در شهرستان های استان کرمان تشکیل شده است گفت: تاکنون 225 مصوبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تصویب شده است.وی با اشاره به ایجاد مناطق (زون های) اقتصادی در استان کرمان اظهار کرد: در این طرح، شرکت های توانمند به عنوان همیاران دولت در مسیر توسعه ایفای نقش کرده اند و موفقیت های بسیار خوبی در این زمینه حاصل شده است.وی گفت: ایده ایجاد زون های اقتصادی که به تجربه و الگویی ملی تبدیل شده با هدف تسهیل فضای کسب و کار، توسعه فرهنگ کار، توانمندسازی مردم و توسعه مشارکت بخش غیر دولتی در مدیریت توسعه، دنبال شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان از رشد 14 درصدی مصرف برق صنعتی در این استان خبر داد و افزود: این امر نشان دهنده افزایش واحدهای تولیدی و صنعتی است.
وی نرخ تورم در استان کرمان را از میانگین کشوری کمتر اعلام کرد و گفت: میزان صادرات غیر نفتی در استان کرمان 71 درصد رشد داشته و سال گذشته بالغ بر 2 میلیارد دلار صادرات از استان کرمان انجام شده است.
رودری بیان کرد: در بازه زمانی سال های 75 تا 85 مجموع اشتغال ایجاد شده 23 هزار و 800 شغل و در بازه زمانی 85 تا 90 نیز 12 هزار و 700 بوده است.
وی افزود: این در حالی است که فقط سال گذشته 32 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شد و نرخ مشارکت اقتصادی استان نیز از 35.2 به 37.6 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: رشد تولید خودرو در استان کرمان به 100 هزار دستگاه خودرو در سال و تعداد واحدهای فعال مستقر در شهرک های صنعتی از یکهزار و 263 واحد به یکهزار و 351 واحد در سال گذشته افزایش یافته است.

 

2
نوع مطلب: 
رویداد

تبلیغات