شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

مهمترین برنامه سال 1396 تثبیت مالکیت اراضی دولتی و منابع طبیعی است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان
مهمترین برنامه سال 1396 تثبیت مالکیت اراضی دولتی و منابع طبیعی است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در گردهمایی روسای ادارات ثبت سراسر استان از تثبیت مالکیت های دولتی و منابع طبیعی به عنوان مهمترین برنامه ادارات ثبت اسناد و املاک در سال 1396 نام برد. به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ، رضا طالبی زاده در گردهمایی روسای ادارات ثبت شهرستان های استان و واحدهای تابعه ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال 1395 به بیان مهمترین اولویت های سال آینده آن اداره کل پرداخت.
وی با اشاره به اینکه در سالی که گذشت یک میلیون و سیصد هزار هکتار از اراضی ملی تثبیت گردید مهمترین اولویت کاری ادارات ثبت استان را در سال 1396 تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی دانست.
طالبی زاده خاطر نشان کرد: در حال حاضر با توجه به استقرار و راه اندازی طرح شمیم در استان می توان با سرعت و دقت بیشتری نسبت به امر جانمائی و تثبیت اراضی ملی اقدام نمود.
وی همچنین عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان راور و ادارات ثبت جنوب استان را در سال 1395 در حوزه جانمایی و تثبیت منابع طبیعی مطلوب ارزیابی نمود و بر ادامه چنین همکاری و عملکردی تاکید نمود. این مقام قضایی در ادامه خطاب به روسای ادارات ثبت اسناد و املاک استان صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از مکاتبات غیر ضروری، نظارت بر عملکرد کارکنان جدید الورود و ارشاد کارکنان از باب امر به معروف و نهی از منکر را از جمله مواردی دانست که روسای ادارات باید همواره در امور کاری به آن توجه داشته باشند. وی در خصوص فرایند آرشیو الکترونیک پرونده های ثبتی بیان داشت: در حال حاضر تعدادی از پرونده های اسکن شده در حال استاندارد سازی می باشند و پس از آن در چرخه گردش الکترونیکی قرار خواهند گرفت. مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از عدم دقت در زمینه ابلاغ اوراق اجرایی نامرتب بودن دفاتر توزیع اظهار نامه و آمار و تاخیر در پاسخ به مراجع قضایی و عدم دقت در این گونه پاسخ ها بعنوان مهمترین مشکلاتی یاد کرد که در بازرسی های انجام شده در برخی از ادارات جریان داشته و اهتمام در خصوص مرتفع کردن چنین ایراداتی را در سال 1396 خواستار شد.

 

2
نوع مطلب: 
رویداد

تبلیغات