شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

هیچ پروژه ای در شهر کرمان متوقف نیست

شهردار کرمان:
هیچ پروژه ای در شهر کرمان متوقف نیست
مشارکت مردم ،لازمه تحقق عمران شهری

شهردار کرمان اجرای پروژه های عمران شهری، چابک سازی سیستم شهرداری و اقدامات رفاهی در جهت آسایش مردم را از اولویت های شهرداری کرمان اعلام کرد.
 مهندس علی بابایی در نشست کرمان با اصحاب رسانه در سالن سادات پردیسان قائم کرمان افزود: اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر، چابک سازی سیستم داخلی شهرداری، همچنین اهمیت دادن به شهروندان از عناصر اصلی شهر است و مردم باید با شهرداری هماهنگ باشند تا اقدامات ما مفید واقع شود.
وی با بیان اینکه اولویت اول فعالیت های عمران شهری اتمام پروژه های نیمه تمام از دوره های قبل است اظهار کرد: تکمیل پل سیدی، مدرسه حیاتی، بوستان ریحانه، دریاچه جنگل قائم، اجرای راستگرد از جمله پروژه های نیمه تمامی است که شهرداری در حال اتمام این پروژه هاست.
شهردار کرمان با اشاره به انجام پروژه های رفاهی برای بانوان گفت: بخشی از بودجه ساخت سومین پارک بانوان شهر کرمان در خیابان شیخ احمد کافی تامین مالی شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی افزود: پروژه های متعدد عمران شهری با همکاری استانداری، شهرداری و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سطح شهر کرمان آغاز شده است که از جمله آنها می توان به تقاطع غیر همسطح در چندین نقطه شهر و پروژه میدان آزادی اشاره کرد که پروژه میدان آزادی هم اکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
بابایی به برخی پروژه های شهری کرمان که به ظاهر تعطیل است، اشاره و تصریح کرد: اکنون کار این پروژه های خاتم الانبیاء در کارخانه قطعات بتنی در حال انجام است و هیچ پروژه ای تعطیل نیست. وی گفت: پل سیدی نیز که از سال 90 عملیات اجرایی آن آغاز و مقرر شده بود یک ساله به اتمام رسد، دارای هفت دهنه و پل سنگین و هزینه بری است که با هماهنگی شورای شهر مسائل حقوقی آن حل شد و قرارداد پیمانکار را تمدید کردیم.
شهردار کرمان به پروژه میدان آزادی اشاره کرد و افزود: طبق قرارداد اولیه که با پیمانکار پروژه میدان آزادی داشتیم مقرر بود این پروژه در 10 مهرماه 1396 به اتمام رسد اما استاندار کرمان به دلیل ایجاد مشکلاتی در شهر پیگیر آن بودند که این پروژه تا 22 بهمن ماه سال جاری به بهره برداری رسد اما در این راستا با مشکلاتی از جمله آب های زیر سطحی روبرو شدیم که باعث تاخیر در اتمام این پروژه شد. وی با اشاره به بازگشایی دور میدان آزادی تا عید نوروز ادامه داد: پروژه میدان آزادی 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 6 تملک مهم در خیابان استقلال بود که پنج مورد تملک شده و مورد آخر نیز به زودی تملک و مسیر خیابان استقلال (رفت و برگشت) آزاد می شود و کار در سمت بهمنیار به سرعت درحال انجام است که از انتهای خیابان اقبال دسترسی به میدان آزادی باز شود. بابایی گفت: تفاهم با میراث فرهنگی برای تقاطع گنبد جبلیه صورت گرفت و پس از آن مجوزی از این اداره کل برای کاهش شیب زیر گذر این منطقه گرفته و شیب اصلاح شد. وی افزود: برنامه ریزی هایی برای احداث پارک های مختلف در مناطق 4 گانه شهری کرمان انجام شده و هم اکنون احداث 20 پارک در سطح شهر کرمان در حال اجراست که تا عید نوروز 13 پارک در سطح شهر افتتاح می شود.
شهردار کرمان با بیان اینکه از 21 اسفند سال جاری هر شب یک پارک در منطقه 2 شهرداری کرمان افتتاح خواهد شد خاطرنشان کرد: راه اندازی 2 گرمخانه را در سطح شهر برای افراد آسیب دیده در دستور کار داشته ایم و اکنون با استفاده از پتانسیل های موجود توانستیم 2 گرمخانه در سطح شهر احداث کرده که توسط خیرین اداره می شود.
وی به بافت تاریخی شهر کرمان نیز اشاره کرد و گفت: توجه جدی به بافت تاریخی کرمان از مهمترین اولویت های شهرداری کرمان می باشد و از 500 هکتار بافت تاریخی شهر کرمان، مقرر شد 150 هکتار آن به محور گردشگری تبدیل شود.
وی افزود: 4 دانگ حمام باغ لله متعلق به شهرداری بود و اکنون با خریداری 2 دانگ آن، 6 دانگ باغ لله در تصرف شهرداری می باشد که در این راستا پشت بام این باغ را به رستوران روباز تبدیل کرده ایم و عید نوروز افتتاح و داخل حمام نیز به مجموعه پذیرایی تبدیل خواهد شد همچنین تاکنون 500 میلیون تومان هزینه بازسازی و بهسازی مجموع باغ اتابک کرده ایم تا بتوانیم آن را به فرهنگسرا تبدیل کنیم.
بابایی بیان کرد: سه ایستگاه به آتش نشانی اضافه شده و ایستگاه شماره 10 آتش نشانی 15 تا 20 اسفند افتتاح خواهد شد.
وی با بیان اینکه طرح بهار رضوی یک کار کم نظیر در کرمان است تصریح کرد: یکی از مشکلات شهر کرمان، کمبود سرویس بهداشتی در شهر بود که اکنون احداث 240 سرویس بهداشتی در دستور کار داریم بطوری که ساخت حدود 60 سرویس بهداشتی تا عید نوروز به پایان خواهد رسید.
شهردار کرمان گفت: راه اندازی کرمان کارت در جهت ساماندهی پرداخت های بلیط اتوبوس ها و نصب 30 دوربین در سطح شهر از دیگر اقدامات شهرداری کرمان در سال جاری بوده است ضمن آنکه با هزینه کرد یک میلیارد و 200 میلیون تومانی توانستیم 53 دستگاه اتوبوس را در ناوگان حمل و نقل درون شهری کرمان بازسازی کنیم و با این کار خلاء اتوبوسرانی تا حدودی حل شد.
وی عنوان کرد: 250 دستگاه تاکسی در گذشته نوسازی شده است که خوشبختانه توانستیم 100 دستگاه دیگر را نیز نوسازی کنیم.
بابایی با اشاره به اینکه جمع آوری زباله توسط شهرداری یک کار منسوخ است گفت: قبلا بابت هر کیلوگرم زباله برای شهرداری 100 تومان هزینه داشت و با واگذاری به بخش خصوصی با هزینه هر کیلوگرم 60 تومان صرفه جویی مناسبی در این راستا صورت گرفته و اقداماتی در بخش پسماندها انجام شده است. وی از صرفه جویی ماهیانه 500 میلیون تومان با واگذاری بخشی از کارهای شهرداری خبر داد و افزود: از محل امکانات موجود شهرداری 2 هزار و 100 متر تالار شهرداری برای رفاه حال همکارن شهرداری در حال احداث است.
وی اظهار کرد: 115 هزار و 7 متر پیاده روسازی، حدود 191 هزار متر جدول گذاری و یک میلیون و 790 متر مربع آسفالت و زیرسازی در سطح شهر در سال جاری انجام شده است.
شهردار کرمان گفت: بازنشسته کردن 300 نفر از پرسنل شهرداری که بالای 30 سال خدمت کردند نیز از اقداماتی است که شهرداری را چابک تر می کند.
وی افزود: کمیته منابع انسانی، کمیته درآمدهای پایدار را در شهرداری های مناطق تشکیل دادیم که در این کمیته ها راهکارهایی برای بهتر شدن وضعیت شهر و شهرداری مطرح می شود.
بابایی اضافه کرد: قبلا هواپیمایی ماهان هزینه ای در قبال فروش بلیت به شهرداری ها پرداخت می کرد که امروز با فروش اینترنتی این اتفاق نمی افتد.
وی با بیان اینکه هیچ حاشیه ای را برای شهرداری نمی پذیریم گفت: سرجمع پرداختی عوارض توسط مردم 15 میلیارد تومان است و وقتی که مردم پولی پرداخت می کنند مطالبه گری می کنند و این باعث بهبود و تسریع در کارها می شود.
شهردار کرمان با بیان اینکه شورای شهر بودجه سال 95 را 600 میلیارد تومان بسته که از این مقدار 70 درصد آن محقق می شود افزود: مردم اگر می خواهند شهری بدون متکدی داشته باشند به این افراد کمک نکنند تا چهره زیبای شهر نیز برهم نخورد.
وی تاکید کرد: بخش زیادی از هزینه های شهر، هزینه های جاری است که شامل جمع آوری زباله، رفت و روب شهر، پرداخت حقوق چهار هزار و 800 نفر کارمند شهرداری و نگهداری فضای سبز که مردم به هزینه این کارها توجه نمی کنند و جزو ذات شهرداری می دانند.

 

8
نوع مطلب: 
گوناگون

تبلیغات