شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۷

کلنگ‌زنی و بهره‌برداری 713 پروژه در دهه فجر

استاندار کرمان اعلام کرد:
کلنگ‌زنی و بهره‌برداری 713 پروژه در دهه فجر

استاندار کرمان گفت: همه جناح ها در توفیقات استان نقش دارند و در دهه فجر باید به مردم امید و اطلاعات درست بدهیم.
علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای توسعه استان کرمان اظهار کرد: باید در دهه فجر خدمات دستگاه های اجرایی و دولت به درستی به اطلاع مردم برسد و مدیران با رسانه ها گفت و گو کرده و موارد را به اطلاع مردم برسانند تا قضاوت ها به درستی صورت بگیرد.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان کرمان طی سه سال گذشته افزود: در سال گشته یک هزار و 986 میلیارد تومان سوییفت های بانکی برای کالاهای سرمایه ای استان کرمان گشایش اعتبار داشته است.
رزم حسینی تصریح کرد: رشد گازرسانی در استان کرمان 71 درصد بوده، افزایش تخت های بیمارستانی به 15 درصد رسیده و کار احداث بزرگ ترین بیمارستان جنوبشرق کشور در کرمان آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه رشد شرکت های دانش بنیان در این دولت بیش از 43 درصد بوده است، بیان کرد: در دهه فجر 713 پروژه با اعتبار 4 هزار و 986 میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی می شود و طی سه سال گذشته 27 هزار میلیارد تومان پروژه در استان کرمان اجرا شده است.
استاندار کرمان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شرق استان اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید در مالیات بر ارزش افزوده بیشترین سهم سرانه را شهرستان بم با 412 هزار تومان برای هر نفر داشته در حالی که متوسط استان 76 هزار تومان برای هر نفر بوده است.
وی افزود: خودروسازی بم 110 درصد رشد داشته و سعی کرده ایم سیاست متوازن را در استان دنبال کرده و در مناطق کم برخوردار حضور بیشتری داشته باشیم.
رزم حسینی با بیان اینکه باید قدری با نگاه مثبت به مسائل نگاه کنیم، تصریح کرد: طی شش ماهه نخست امسال بیش از 26 هزار و 777 نفر شغل در استان کرمان ایجاد کرده ایم و متوسط ایجاد شغل استان کرمان بعد از انقلاب 23 هزار نفر بوده است.
وی بیان کرد: نرخ مشارکت مردم استان در دولت یازدهم هشت درصد افزایش پیدا کرده و بخش کشاورزی 34 درصد رشد داشته است.
استاندار کرمان گفت: جمع اعتبارات تحت فشار در سال گذشته نزدیک به میزان 134 میلیارد تومان در شمال و جنوب استان کرمان جذب شده که رتبه اول کشور را به دست آورده است.
وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در استان کرمان افتاده، ابراز کرد: برای اجرای وظایف قانونی، طبق تکلیف عمل می کنیم و پاسخگو هستیم.
رزم حسینی تصریح کرد: تولید خودرو در خودروسازی بم در سال 92 کمتر از 30 هزار مورد بود و امروز به 90 هزار دستگاه خودر و با بیش از 9 هزار نفر شغل رسیده است.
وی با اشاره به اینکه روز 12 بهمن ماه جاری با حضور وزیر کشور کارخانه جدید خودروسازی بم را با اشتغال 200 نفر که طی هفت ماه گذشته تاسیس شده، افتتاح خواهیم کرد، بیان کرد: نمی گوییم کاستی وجود ندارد و ادعا نمی کنیم که همه مشکلات را حل می کنیم اما با نفت 50 دلاری داریم تلاش می کنیم.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه استان با طرح مثلث توسعه اقتصادی برای اقتصاد تلاش کرده و همدلی سیاسی به وجود آمده، گفت: همه جناح ها در توفیقات استان نقش دارند و در دهه فجر باید به مردم امید و اطلاعات درست بدهیم.
وی افزود: یک عقب افتادگی مزمن تاریخی در استان وجود دارد و اگر روند واگذاری توسعه اقتصادی به بخش خصوصی پایدار شود، خواهیم دید در استان چه اتفاقات مثبتی می افتد.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: بزرگ ترین طرح حفاظت محیط زیست همراه با گردشگری و اقتصاد در عهد جمهوری اسلامی به اقرار معاون رییس جمهور، امروز در خبر بافت با 200 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

 

2
نوع مطلب: 
رویداد

تبلیغات