چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود

استاندار کرمان:
میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود

استاندار کرمان گفت: واقعا اگر در حوزه میراث فرهنگی تلاش و کار صورت بگیرد، می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود.
علیرضا رزم حسینی در مراسم آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت حمام ظهیرالدوله از موقوفه محمد کریم خان اظهار کرد: واقعا اگر در حوزه میراث فرهنگی تلاش و کار صورت بگیرد، می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود. وی افزود: بیش از 650 اثر ثبت شده ملی در استان کرمان داریم و برآورد این است که سه اثر دیگر میراث فرهنگی استان ظرفیت ثبت جهانی دارند.
رزم حسینی تصریح کرد: در گذشته کرمان کار پشتیبانی جنوبشرق را داشته و ظرفیت های استان حکایت از پیشینه تاریخی و تمدن کرمان دارد. وی بیان کرد: یکی از اهدفی که در این دولت دنبال کردیم و با کمک همه مدیران دلسوز و علاقمند در حوزه میراث فرهنگی، صورت گرفت این بود که بتوانیم ظرفیت های پنهان، از کار افتاده و خوابیده را احیاء و به تولید و اشتغال در شهر کمک کنیم.
استاندار کرمان گفت: از حرکت مدیرکل اوقاف استان و همکارانشان تشکر می کنیم که برای مرمت موقوفات و آثار تاریخی وارد میدان شده و میراث فرهنگی نیز زمینه کار را فراهم می کنند تا سرمایه گذاران مشارکت داشته باشند. وی افزود: از ریاست سازمان اوقاف کشور نیز قدردانی می کنیم که موافقت کردند اوقاف از ثروت هایی که در کرمان دارد، در مسیر مرمت موقوفات و آثار بزرگ استفاده نماید. رزم حسینی تصریح کرد: امیدواریم با فعالیت هایی که انجام می شود، تقویت بنیه اقتصادی نظام، انقلاب و مردم را داشته باشیم.
وی با اشاره به آغاز عملیات بازسازی کاروانسرای موقوفه حاج آقاعلی در کرمان نیز گفت: این کاروانسرا با مرمت و بازسازی به مجموعه ای زیبا و کم نظیر در کشور تبدیل خواهد شد. استاندار کرمان گفت: این مجموعه قرن ها فعال بوده و در این دوره نیز مجددا احیاء و موجب کسب و کار مردم و جذب گردشگر خواهد شد.

 

5
نوع مطلب: 
گردشگری و کشاورزی

تبلیغات