چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

پایه اصلی توسعه گردشگری، روابط بین الملل است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد:
 پایه اصلی توسعه گردشگری، روابط بین الملل است.

مرتضی رحمانی موحد در نشست خبری سفر به کرمان اظهار کرد: امیدواریم این برنامه موجب معرفی هر چه بهتر ظرفیت ها و قابلیت های استان کرمان بشود و با توجه به اقداماتی که اداره کل میراث فرهنگی استان با همکاری تشکل ها و اتاق بازرگانی انجام داده، زمینه معرفی هر چه بهتر و دقیق تر دارایی ها و ظرفیت های استان کرمان را فراهم کند.
وی افزود: این نوید را می دهم که بعد از ماه ها تلاش و همکاری که در سطح کمیته ملی طبیعت گردی کشور صورت گرفت، علاوه بر موفقیت هایی که کرمان در ثبت جهانی کویر لوت داشته، توانستیم بخشی از پارک ملی خبر را با کمک دستگاه های عضو کمیته ملی طبیعت گردی مصوب کنیم و این مصوبه در هفته جاری به مراجع ذیربط اعلام شد. رحمانی موحد تصریح کرد: این پروژه برای گردشگری مسوولانه در قالب طبیعت گردی می تواند به معرفی هرچه بهتر استان به عنوان یک جاذبه و حضور گردشگران حرفه ای و علاقمند را به استان فراهم کند و مجری کار، باید با تلاش خود این فرصت بسیار بزرگی را که دستگاه های حاکمیتی در بهره برداری صحیح از سرمایه های ملی به پارک خبر اختصاص داده اند، اجرایی کند.وی بیان کرد: پارک ملی خبر اولین نمونه ای است که در کشور چنین اتفاق نظری در بهره برداری در حوزه پارک های ملی صورت گرفته و این موفقیت برای استان کرمان است.
معاون سازمان میراث فرهنگی کشور در ادامه با بیان اینکه برنامه های خوبی تدارک دیده شده برای اینکه استان کرمان مجددا به دوران اوج خود در اذهان بین المللی برسد، افزود: در این راستا با همکاری تشکل ها، مقدمات دیدار تورگردانان در حوزه های فرهنگی و طبیعی از استان فراهم خواهد شد و نمایندگان خارجی مقیم در ایران از کرمان دیدن خواهند کرد که کمک می کند کرمان به جایگاه واقعی خود در صنعت گردشگری برسد وهمه ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و طبیعی این استان بتواند برای توسعه ملی گردشگری موثر باشد.
رحمانی موحد با بیان اینکه در زمینه اقامتگاه های بوم گردی توفیقات خیلی خوبی در استان کرمان داشته ایم و نزدیک به 100 واحد بوم گردی در استان فعال است، تصریح کرد: این خدمات به پیوستگی گردشگری استان با استان های همجوار کمک می کند و موجب رونق گردشگری کرمان خواهد شد.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره صحبت سخنگوی وزارت امور خارجه مبنی بر عدم بازگشت یک توریست فرانسوی از کویر اظهار کرد: این مسئله مربوط به وزارت خارجه است و توریست ها تابع یکسری مقررات از جمله در صدور ویزا و ... هستند و در حال حاضر دستگاه های مختلف برای حل ان مشکل تلاش می کنند.
وی در ادامه درباره توسعه گردشگری حلال تصریح کرد: گردشگری حلال یک بستر و سازماندهی است که باید در این راستا امکانات و ظرفیت ها را که متناسب با برنامه ریزی دنیا پیش می رود، هماهنگ کرده و از مواهب آن استفاده کنیم.توسعه حمل و نقل شهری، هوایی و ریلی، یکپارچه شدن گردشگری کشور و مدیریت یکپارچه را می خواهد و در احکام برنامه ششم بحث یکپارچه شدن این سه حوزه را در کشور قانونی کردیم

 

5
نوع مطلب: 
گردشگری و کشاورزی

تبلیغات