چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

معاون عمرانی استانداری : کیفیت خدمات سفر نوروز 96 در هرمزگان افزایش یابد

معاون عمرانی استانداری :
کیفیت خدمات سفر نوروز 96 در هرمزگان افزایش یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه کیفیت خدمات سفر نوروز 96 باید افزایش یابد، گفت: برای نوروز سال آینده باید روی مسائل کیفی و نیازهای مربوط به مسافران تمرکز بیشتری داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، عباس شیرخانلو در جلسه ستاد ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر استان هرمزگان خواستار حضور فعال تمامی دستگاه های عضو ستاد سفر استان جهت رفع برخی کمبودهای گذشته خدمات سفرهای نوروزی در استان شد.
وی ادامه داد: استان هرمزگان در نوروز 95 کارنامه درخشانی در پذیرش میهمانان نوروزی داشت و برای نوروز سال آینده باید روی مسائل کیفی و نیازهای مربوط به مسافران تمرکز بیشتری داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: کمیته‏های 15 ‏گانه ستاد ساماندهی سفر و ستادهای شهرستانی به ریاست فرمانداران نسبت به تشکیل منظم جلسات و ارائه گزارش به دبیرخانه ستاد سفر اقدام لازم را به عمل آورند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در ادامه این جلسه گزارشی در خصوص عملکرد ستاد سفر استان در نوروز سال 1395 ارائه کرد.
محسن ضیایی تصریح کرد: اسکان حدود هفت میلیون نفر مسافر در شب در این استان را در نوروز 95 شاهد بودیم که از این نظر هرمزگان رتبه چهارم را در کشور به خود اختصاص داد.

 

5
نوع مطلب: 
گردشگری و کشاورزی

تبلیغات