شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

مهـدویت، عامل وحـدت تشـیع و تسنـن

مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور در سفر به کرمان:
مهـدویت، عامل وحـدت تشـیع و تسنـن

مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور با بیان اینکه مهمترین تهدید برای مساله مهدویت عدم آگاهی مردم است گفت: آگاهی دادن به مردم موجب می شود تا کمتر گرفتار منحرفین بشوند.
حجت الاسلام محمود متوسل آرانی در جمع خبرنگاران کرمانی اظهار کرد: متوسل با اشاره به سه ضرورت تشکیل بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) اظهار کرد: قبل از سال 70 هیچ مجموعه ‌ای در کشور متولی بحث مهدویت و مجموعه ‌ای جهت هدایت سراسری مهدویت نبود.
وی ادامه داد: همچنین دومین ضرورت تشکیل بنیاد این بود که اشخاصی به اسم امام زمان (عج) و عشق مردم به حضرت، سوء‌ استفاده‌ کرده و مدعیان دروغین شدند و دلیل مهم دیگر این بود که نظام جمهوری اسلامی بر پایه ولایت‌ فقیه است و مشروعیت خود را به واسطه نیابت از امام زمان (عج) به دست می ‌آورد.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) کشور سپس با اشار به فعالیت این بنیاد بعاد از گذشت 16 سال بیان کرد: مرکز تخصصی مهدویت در قم برای تربیت طلاب فاضل راه‌ اندازی شده است تا طلاب درس خارج ‌خوان دو سال مباحث تخصصی مهدویت را ببینند و پاسخگوی نسل جدید و شبهات آنها باشند.
متوسل با اشاره به اینکه تاکنون از 400 نفر از طلبه‌ های فاضل و فارغ ‌التحصیل مرکز تخصصی مهدویت در قم استفاده شده است، افزود: انتشارات مهدوی نیز برای همه اقشار محصول فرهنگی تولید می ‌کند و تاکنون 250 عنوان کتاب توسط این انتشارات منتشر شده است.
متوسل همچنین با اشاره به تاسیس مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی در جوار مسجد جمکران بیان کرد: از سال 86 تاکنون به طور متوسط سالانه 150 هزار نفر دانش‌آموز، فرهنگی، دانشجو و اقشار مختلف به این مجتمع وارد شده اند که هم زیارت داشته و هم آموزش ‌های مهدوی دیده اند.
وی افزود: استان کرمان در این زمینه رتبه برتر را به خود اختصاص داده است و طبق آمار تاکنون 30 هزار نفر از دانش ‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان مهدویت کرمانی در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی حضور یافته اند.
متوسل با بیان اینکه بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) بودجه رسمی با منبع درآمد رسمی یا فعالیت اقتصادی که پشتوانه مالی باشد، ندارد گفت: این مجموعه فرهنگی با کمک خیران در مرکز و استان ها اداره می ‌شود و افتخار بنیاد این است که عمده همکاران آن افتخاری هستند بطوریکه در سطح کشور بیش از 800 نفر با بنیاد همکاری دارند که بالای 90 درصد آنها افتخاری کار می کنند.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور سپس تصریح کرد: انتظار ما این است که رسانه های محلی در جهت گسترش فرهنگ مهدوی تلاش کرده و وظیفه رسانه خود را در راستای ترویج این فرهنگ دنبال کنند.
وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد در دوران غیبت برای آشنایی نسل جوان با حضرت مهدی(عج) تلاش کنیم افزود: البته خوشبختانه اصل مهدویت و ظهور حضرت مهدی در آخرالزمان مورد وفاق هه فرق اسلامی و حتی وهابیت است.
متوسل بیان کرد: در استان سیستان و بلوچستان که بحث وهابیت و شیعه و سنی پر رنگ تر است، مدیریت استان هر ساله دو نوبت نشستی به مناسبت های مختلف با حضور ائمه جمعه اهل سنت تمام شهرهای مناطق سنی نشین برگزار می کند و مهدویت یکی از ملاک های وحدت این استان است.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور گفت: به جای اینکه موضوع مهدوین محل تقابل و نزاع باشد می تواند محل وحدت باشد و یقینا در استان کرمان هم می توان از این رویه استفاده کرد.
وی افزود: در بحث مهدویت، در بخش هایی که ضعف است و نیاز به جبران دارد در کتاب های دینی و درسی باید جبران شود، در کتاب های دانشگاهی نیز مباحث مهدویت عنوان می شود اما در حد نیاز دانشجویان نیست و سعی می کنیم در تشکل های دانشجویی اقدمات معنوی را به جای کتاب ها در قالب فعالیت ها انجام دهیم.
متوسل در ادامه با اشاره به دانشکده مهدویت شیراز گفت: استان فارس زمینی را در حال ساخت دارد و مرکزی شبیه مرکز تخصصی مهدویت در آنجا ساخته خواهد شد که افراد غیر حوزوی علاقمند به مباحث مهدویت می توانند در آن شرکت کنند و شاید یکی از وجوه آن این است که ظهور بهائیت از شیراز بوده و این دانشکده بتواند جبران این رویداد را بکند.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور اظهار کرد: بنیاد تقریبا تا سال گذشته چراغ خاموش و در این مدت به دور از فعالیت رسانه ای کار کرده است اما اکنون قصد ما تعامل با رسانه ها می باشد.
وی به طرح 1000 در 1000 هم اشاره و اظهار کرد: این طرح بدین صورت است که ماهانه علاقمندن به حضرت مهدی(عج) مبلغی را برای این حضرت کنار می گذارند تا صرف انجام کاری شود و منابع خوبی در استان کرمان جمع آوری شده و فعالیت هایی در این راستا در حال انجام است.
متوسل بیان کرد: mahdaviat.ir پرتال جامع مهدویت کشور است که فعالیت های بنیاد و کانون های دانشجویی و غیردانشجویی که در این راستا کار می کنند را منعکس می کند، همچنین کانال @cheshmberah کانال تلگرامی بنیاد می باشد.
وی سپس با بیان اینکه مهمترین تهدید برای مساله مهدویت عدم آگاهی مردم است گفت: از آنجا که مردم عاشق امام زمان هستند هرگاه بفهمند کسی مرید امام است به وی روی می آورند چراکه همواره در طول تاریخ گرفتار مدعیان منحرف بوده ایم و اکنون هم فردی در بصره عراق مدعی ارتباط و نیابت با حضرت امام مهدی(عج) است که حتی در برخی شهرها و استان های ما نیز نفوذ کرده است و یکی از مهمترین حرف های وی گوش نکردن به حرف های مراجع دینی می باشد.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور گفت: آگاهی دادن به مردم موجب می شود که کمتر گرفتار منحرفین بشوند، چراکه متاسفانه امروزه یهودیت و مسیحیت می خواهند با کمک یکدیگر برنامه آخرالزمانی را طراحی کنند که نتیجه آن جنگ با اسلام و مسلمانی است.
متوسل خاطرنشان کرد: اگرچه ما در زمینه فیلم نمی توانیم با آنها مقابله کنیم اما در زمینه تبیین مساله مهدویت می توانیم فعالیت کنیم.

 

7
نوع مطلب: 
جامعه و اجتماع

تبلیغات