شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

تمدید بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب با شرایط مناسب‌تر

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد
تمدید بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب با شرایط مناسب‌تر

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تمدید قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب و ایجاد شرایط مناسب تر برای بهره مندی از این قانون و همچنین افزایش کارفرمایان مشمول بخشودگی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش گفت: سازمان تأمین اجتماعی در راستای حمایت از تولید و رونق فضای کسب و کار پیشنهاد تمدید قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب را با شرایط مناسب تر ارائه داد و این پیشنهاد روز گذشته به تصویب هیأت وزیران رسید.
وی از ایجاد تغییراتی در دریافت وثیقه برای تقسیط بدهی کارفرمایان خبر داد و گفت: مطابق روال قانونی جاری در سازمان تأمین اجتماعی دریافت ضمانت نامه بانکی و یا اموال منقول و غیرمنقول به عنوان وثیقه مورد قبول بود که در قانون جدید بخشودگی جرائم، امکان دریافت چک به عنوان وثیقه قابل قبول خواهد بود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین افزایش کارفرمایان مشمول را از دیگر تغییرات قانون جدید بخشودگی جرائم برشمرد و افزود: در قانون سابق تنها کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی و معدنی می توانستند از مزایای بخشودگی جرائم استفاده کنند و در قانون جدید کارفرمایان واحدهای خدماتی نیز مشمول بخشودگی جرائم خواهند بود.
دکتر نوربخش خوش حسابی کارفرمایان و فعال بودن کارگاه را از مهمترین شروط استفاده از مزایای قانون بخشودگی جرائم عنون کرد و گفت: کارگاههای تعطیل و ورشکسته و فاقد فعالیت مشمول این قانون نیستند و سازمان تأمین اجتماعی برای کمک به رونق فضای کسب و کار و تولید ملی این قانون را به اجرا گذاشته است.
وی مهلت مراجعه کارفرمایان برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی به سازمان تأمین اجتماعی را ٣ ماه عنوان کرد و گفت: کارفرمایان در صورت عدم امکان پرداخت نقدی بدهی می توانند بدهی خود را تقسیط کنند که البته در این صورت بخشی از جریمه آنان مشمول بخشودگی خواهد بود.
دکتر نوربخش از تمامی کارفرمایان کارگاههای فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی دارای بدهی به سازمان تأمین اجتماعی دعوت کرد که از فرصت ٣ ماهه فراهم شده برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود استفاده کنند.
مشارکت نکردن شهروندان در پرداخت عوارض، ریشه مشکلات اصلی شهر کرمان است
شهردار کرمان با بیان اینکه ریشه اصلی مشکلات شهر کرمان، مشارکت نکردن شهروندان در پرداخت عوارض است گفت: تمام اقدامات در این شهر بر اساس طرح جامع ترافیک شهری و بر اساس اسناد بالادستی انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین ‌الملل شهرداری کرمان علی بابایی افزود: شهرداری خود را موظف می ‌داند بسیاری از مسائل را پیگیری و رفع کند، اما به مشارکت شهروندان هم نیازمند است.
وی اظهار کرد: فرهنگ شهروندان، شهر را می‌ سازد و اگر فرهنگ شهروندی به عنوان زیربنای همه مسائل ارتقا یابد، فعالیت ها نیز به نقطه مطلوب خواهد رسید.
وی با اشاره به تدوین سند اقتصاد مقاومتی شهرداری کرمان افزود: ستاد توسعه شهر کرمان با محوریت استانداری کرمان شکل گرفته تا با استفاده از نظرات، تجربیات و پیشنهادات شهرداران گذشته و پیشکسوتان این حوزه، بتوان به شهری آبادتر و مطلوب‌ تر رسید.
شهردار کرمان در پایان از تشکیل کمیته زیباسازی، تدوین ضوابط بافت تاریخی، راه‌ اندازی بازارچه دائمی فروش صنایع دستی، بهسازی و بازسازی آثار تاریخی، پیگیری پروژه تله کابین شهر کرمان، تلاش برای بازگشایی محور گلبازخان پس از 20 سال، تهیه تابلوهای راهنمای گردشگران به زبان انگلیسی، نورپردازی شهر و غیره خبر داد.

 

7
نوع مطلب: 
جامعه و اجتماع

تبلیغات