دوشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۷

اخبار و گزارش ها

صفحات

 • دولت به گردشگری سیستان و بلوچستان نگاهی توسعه محور داشته باشد

  نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد گفت: گردشگری در منطقه خاش و شهرهای سیستان و بلوچستان بسیار مظلوم واقع شده که ضرورت دارد دولت به این صنعت مهم در منطقه نگاهی ویژه و توسعه محور داشته باشد.
  علی کرد در همایش بوم گردی در توسعه اقتصاد گردشگری بخش مرکزی خاش بیان کرد: صنعت گردشگری در منطقه دارای پتانسیل‌های بالایی می باشد که جاذبه های فراوان طبیعی و تاریخی و آداب و رسوم قدیمی و فرهنگ غنی مردم خاش گواه بر این دعا است.
  وی افزود: شکوفایی اقتصاد خاش در بحث تقویت صنعت گردشگری میسر می باشد.

 • طرح آب های ژرف، جانشین روش های گران قیمت فعلی شود

  وزیر نیرو با تاکید براینکه طرح آب های ژرف باید جانشین روش های گران قیمت فعلی شود، گفت: با همکاری نهادهای مختلف و شرکت های دانش بنیاد می توان بر بحران آب غلبه کرد.
  حمید چیت چیان در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان کرمان با اشاره به موفقیت های استان کرمان در اجرای طرح ابتکاری همیاران آب، افزود: استاندار کرمان از ابتدای آغاز بکار دولت یازدهم با همت، عزم قاطع و نتیجه گیری وارد مساله آب استان شد.

 • آیا هامون احیا می شود؟

  هنوز یک سال از فاجعه زیست محیطی مرگ میلیون ها ماهی در تالاب بین المللی هامون نمی گذرد که دوباره با خشک شدن بخش هایی از تالاب، میلیون ها ماهی و بچه ماهی دیگر تلف شدند و هامون دوباره داغدار شد.
  داغ امروز سوزناک تر از داغ پارسال است چون همان زخم قدیمی، امسال هم سر باز کرد و دامن هامون را گرفت، به عقیده کارشناسان این زخم قدیمی هامون ناشی از مدیریت نامناسب آب در تالاب و سد سازی های پی در پی افغانستان بر روی رودخانه های منتهی به تالاب است.

 • کاربرد معیشتی، راز ماندگاری صنایع دستی در سیستان وبلوچستان

  سیستان وبلوچستان سرزمین بکر فرهنگی است و آثار صنایع دستی آن که دست به دست میان نسل ها منتقل شده به دلیل کاربرد معیشتی، در گذر زمان هرگز رنگ کهنگی به خود نگرفته است.
  صنایع دستی یا صنعت دست در حقیقت در زمره خلاقیت و هنر قرار دارد و فعالیت صنایع دستی در هر سامان نشاندهنده خلاقیت و هنر ذهنی مردم آن منطقه است.
  صنایع دستی نمودی از نوع زندگی و فرهنگ هر جامعه محسوب می شود و بسیاری از این نوع فعالیت ها از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.
  از آنجا که صنایع دستی در نگاهی اساسی رنگ و بوی قومی و منطقه ای دارد، مواد اولیه ساخت آن نیز بیشتر مواد موجود در طبیعت اطراف است.

 • توسعه گردشگری باید برای تمام ایام سال برنامه ریزی شود

  معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برنامه توسعه گردشگری داخلی در تمام استان ها وجود دارد، ولی رویداد محور است، درحالی که باید برای تمام ایام سال برنامه ریزی شود.
  زهرا احمدی پور افزود: در دنیا چهار درصد درآمد از گردشگران بین المللی است و 96 درصد منوط به گردشگری داخلی و توسعه آن است و امسال این موضوع باید مورد توجه جدی همه استان ها باشد.

 • حفظ محیط زیست به مطالبه اجتماعی تبدیل شده است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با رییس سازمان محیط زیست و اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم سبز گفت: مساله محیط زیست از سطح رسمی عبور کرده و به مطالبه اجتماعی تبدیل شده است.
  سیدرضا صالحی امیری در این نشست افزود: این مطالبه در حال تبدیل شدن به خواست عمومی است و از این منظر رابطه ای دوسویه بین دولت و جامعه وجود دارد.
  وزیر ارشاد اعلام کرد که وزارت تحت امر وی در راستای وظایف ذاتی خود آمادگی هرگونه کمک به برگزاری جشنواره فیلم سبز را دارد.

 • ایران در مسیر کروزهای غول پیکر قرار می‌گیرد

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان از رایزنی برای قرار گرفتن ایران در مسیر کشتی‌های کروز خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی تورهای ترکیبی کشتی‌های کروز به مقصد ایران، با اندونزی و سنگاپور تفاهمی شده که در اجلاس سال آینده وزرای گردشگری آسیا ـ اقیانوسیه تصویب خواهد شد.

 • آغاز عرضه گوشت بره با قیمت تنظیم بازار

  رییس شورای تامین کنندگان دام زنده کشور از آغاز توزیع گوشت گرم بره با قیمت 290 هزار ریال ( 29 هزار تومان) به ازای هرکیلو گرم، که مقرر است با قیمت 315 هزار ریال( 31 هزار و 500 تومان) در کل کشور به دست مصرف کننده نهایی برسد.
  منصور پوریان افزود: بازار گوشت کشور در روزهای گذشته تحت تاثیر گرانی های این ماده پروتئینی قرار داشت و از امروز توزیع لاشه بره وارداتی گرم با قیمت مصوب مزبور در کشور توزیع می شود.
  به گفته این مقام مسوول، گوشت های وارداتی از کشورهای ارمنستان، گرجستان، قرقیزستان، قزاقستان و استرالیا تامین شده اند و قرار است گوشت منجمد گوساله نیز از نیوزلند وارد کشور شود.

 • بیش از 30 درصد صید کشور ،توسط صیادان سیستان و بلوچستان انجام می شود

  مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای ساحلی و فراساحلی) با بیان اینکه بیش از 30 درصد صید کشور توسط صیادان سیستان و بلوچستان انجام می شود گفت: در این زمینه رتبه دوم صید در اقیانوس هند بعد از اندونزی را داریم.
  هدایت ا... میرمرادزهی افزود: این اداره کل برای پرورش ماهیان دریایی در قفس گام های موثری برداشته و تاکنون 100 هزار هکتار در پهنه آبی سواحل مکران را برای پرورش آبزیان در قفس شناسایی کرده است.
  وی اظهار کرد: پیش بینی می شود از طریق پرورش ماهی در قفس 2 هزار تن ماهی تولید شود و به ازای هر 12 تن تولید یک نفر اشتغال پیش بینی شده است.

 • هشدار نسبت به وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی هرمزگان با افزایش دما

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با افزایش دمای هوا به وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان هشدار داد.
  امید ذاکری با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، افزود: رویش گسترده پوشش علفی و خشک شدن آن و آغاز وزش بادهای گرم و سوزان که تا نیمه تابستان ادامه دارد، احتمال وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع هرمزگان را افزایش می‌دهد. وی اظهار کرد: با فرهنگ‌سازی، آموزش و ارتقاء دانش عمومی می‌توان از وقوع پدیده آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی جلوگیری و یا آن را کاهش داد.

تبلیغات