چهارشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸

اخبار و گزارش ها

صفحات

 • ناجا حق تفتیش خودرو براساس حدس و گمان را ندارد

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس گفت: ناجا حق بازرسی خودرو افراد براساس حدس و گمان را ندارد.
  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس گفت: ناجا حق بازرسی خودرو افراد براساس حدس و گمان را ندارد.
  یحیی کمالی پور در واکنش به اظهارات اخیر سخنگوی ناجا مبنی بر اینکه داخل خودرو با اسناد به ماده 5 قانون حمایت از امران به معروف و ناهیان از منکر، گفت: حریم خصوصی بودن داخل خودرو با این که جرمی یا تخلفی در داخل خودرو اتفاق بیفتد متفاوت است؛ در واقع زمانی که خودرو حریم خصوصی تلقی نشود بدین معناست که هر کسی بدون مجوز اجازه ورود به آن را دارد.

 • ناديده گرفتن مردم استانداريي ميشود که راه ورود نداردو تنها ميتوان از آن خارج شد

  خانه شهر کرمان حفظ خواهد شد آن هم تنها پس از آنکه مسئولين شهر ما به حکميت کارشناسان پايتخت براي حفظ ميراث فرهنگي و تاريخي شهرمان گردن نهادند. اما تلاشها و واکنشهايي که در اين مدت اقشار مختلف از خود نشان دادند بينظير و تا حدودي دور از انتظار بود؟ اما چرا؟ چرا در حالي که بسياري از بناهايي با ارزش معماري و تاريخي بيشتر در همين شهر در حال تخريبند به ناگاه اتحاد عمومي با اين وسعت تنها حول اين خانه شکل گرفت؟ پاسخ به اين پرسش ميتواند براي فعالين سياسي، اجتماعي، فرهنگي و همچينين مسئولين روشنگر و هشدار دهنده باشد.

 • بهسازی راهها مهمترین نیاز عشایر استان کرمان

  مجید امیرمحمدی:مدیرکل امور عشایری شمال استان کرمان در جلسه دیدار استاندار و مجمع نمایندگان استان با عشایر منطقه هنزاء گفت: استان کرمان به عنوان دومین استان عشایر نشین کشور بعد از فارس است.
  ابراهیمی با اشاره به اینکه 10 هزار نفر جمعیت عشایری در استان کرمان حضور دارند، افزود: چهار درصد جمعیت استان کرمان عشایر هستند.

 • دفاع تمام قد از طرح «توزیع موادمخدر دولتی»

  رئیس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر با دفاع تمام قد از طرح «توزیع موادمخدر دولتی در کشور» آن را عاملی در کاهش پول‌های کثیف دانست و توضیحاتی در خصوص مخدرها و افرادی که مشمول توزیع موادمخدر دولتی می‌شوند ارائه کرد.
  علی هاشمی ضمن اشاره به جزییات «توزیع موادمخدر دولتی در کشور» گفت: پیش‌بینی می‌کنم از طریق این استراتژی حداقل مدیریت مصرف مواد مخدر به دست سیاستگذاران و کنترل کنندگان نظام خواهد افتاد و به این ترتیب پول کثیف در دست قاچاقچیان نیز کاهش خواهد یافت.
  کدام مخدرها از طریق طرح توزیع موادمخدر دولتی ارائه می‌شوند؟

 • زندگینامه دکتر علی شریعتی

  دکتر علی شریعتی نقشی اساسی در بیدارگری اسلامی و طرح اسلام به عنوان یک ایدئولوژی پویا و کارساز داشته و به حق یکی از بزرگترین متفکران تجدید حیات اسلام در جهان معاصر می باشد.
  مقدمه
  29 خرداد سالروز درگذشت دکتر علي شريعتي است. به همين مناسبت هر ساله به پاس خدمات ارزنده او به نسل جوان اين کشور آثار و انديشه هاي او همچون استاد شهيد مرتضي مطهري مورد نقد و بازخواني مستمر قرار مي گيرد.بي شک او و استاد مطهري دو انديشمند و دو متفکر تأثيرگذار در جامعه ايراني بوده و هستند که انديشه هاي آنان مقدمات نظري انقلاب اسلامي ايران را فراهم کرد.

 • بافت تاریخی شهر کرمان شوکت و عظمت پیدا کرده است

  استاندار کرمان در بازدید معاونان، شهردار و جمعی از مدیران شهری از بازار بزرگ، میدان توحید و محور گلبازخان گفت: با اقدامات اخیر، بافت تاریخی شهر کرمان شوکت و عظمت پیدا کرده است. علی رضا رزم حسینی با اشاره به همت مدیران به ویژه شهردار کرمان تاکید کرد: با بازگشایی محور گلبازخان، معبر مناسبی برای عبور و مرور مردم ایجاد و محور تاریخی میدان ارگ نیز به پیاده راه تبدیل می شود. وی با بیان این که عملیات احداث این محور تا پایان سال جاری به اتمام می رسد افزود: محور گردشگری شهر کرمان با اتصال میدان ارگ به بازار بزرگ کرمان و سپس به میدان شهدا تعریف شده است.

 • مجتمع نیکوکاری رعد کرمان، مرکز اشتغالزایی معلولان

  مهدیه شیخ اسدی :مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: سازمان بهزیستی برای فعالیت حرفه آموزی هیچ محدودیتی قائل نیست و هر موسسه و سازمانی که به حرفه آموزی معلولان ورود کند، مورد حمایت این سازمان است.
  عباس صادق زاده در بازدید از مجتمع نیکوکاری رعد کرمان گفت: حضور حامیان و مراکزی که به استقلال و توانمندی و ورود افراد معلول به جامعه توجه دارند، موجب دلگرمی معلولان است.
  وی بیان کرد: مرکز رعد یکی از مراکز حرفه آموزی معلولان است و غالب این افراد اراده قوی و توانایی های جدیدی دارند زیرا مدال هایی که مدال آوران پارالمپیک کرمانی کسب کردند در المپیک نیاوردند.

 • ظهور پدیده ای شوم در فرهنگ و اجتماع ایران به نام ازدواج سفید

  منظور از ازدواج سفید White marriage ، زندگی مشترک زن و مرد بدون انجام ازدواج رسمی است . آمار ها نشان می دهد که بیش از دو سوم زوج های آمریکایی پیش از ازدواج ، مدتی را بدون ازدواج با یکدیگر زیر یک سقف می گذرانند . در سال 1994 میلادی حدود 7 / 3 میلیون زوج آمریکایی ( حدود 60 – 50 در صد ) بدون ازدواج با یکدیگر زندگی می کرده اند . این در حالی است که تا پیش از سال 1970 میلادی زندگی زن و مرد بدون ازدواج در ایالات متحده آمریکا غیر قانونی بوده است . طبق آمار ها از سال 2000 – 1960 میلادی ، تعداد زوج های ازدواج نکرده ای که در آمریکا با هم زندگی می کرده اند نسبت به سنوات قبل 10 برابر شده است .

 • افرادی که «شریک» دارند باید از این حق مطلع باشند!

  شراکت یکی از موضوعاتی است که آثار خوب و بد فراوانی در عالم حقوق برای آن متصور است. یکی از اختلافاتی که ممکن است گریبان دو شریک را بگیرد به زمانی مربوط می‌شود که دیگری می‌خواهد سهم خود را بفروشد آن هم به کسی غیر از شریک خودش. در این حالت قانون حقی را به شریک می‌دهد که بتواند با همان قیمت سهم دیگری را بخرد که به آن حق شفعه گفته می‌شود.

 • پیوست زیست محیطی و فرهنگی – اجتماعی، ضمیمه پروژه‌ی بام کرمان شد

  شهردار کرمان گفت: پیوست زیست محیطی و فرهنگی - اجتماعی ضمیمه پروژه‌ی بام کرمان شد.
  مهندس علی بابایی با اشاره به احداث هتل در پروژه‌ی بام کرمان افزود: علاوه بر این مجموعه‌های دیگری مثل یک مسجد خیلی بزرگ در ضلع شرقی هتل و پل معلق جذاب احداث می شود.
  وی با بیان این که در پیوست زیست‌محیطی، فضای سبز وآب نما درنظر گرفته شده تصریح کرد: به‌خاطر این‌که نمای کوه‌هایی که جاده در آنجا اجرا شده نازیبا نباشد، سرمایه‌گذار تعهد کرده که در همه‌ی شیب‌ها فضای سبز و گاهی در ترکیب با آب نما ایجاد کند تا بدنه‌ی کوه زخمی نماند.

تبلیغات