دوشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار و گزارش ها

صفحات

 • طرح خانواده بیمه عمر دی

  توسط شرکت بیمه ی دی انجام می شود
  ارائه خدمات مطلوب بیمه های زندگی
  مدیر بیمه دی شعبه استان کرمان ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ملی صنعت بیمه به کلیه بیمه گران و بیمه گذاران ، گفت: بیمه دی در سالهای اخیر با تدوین و اجرای برنامه های راهبردی با تاکید بر اصول بنیادین خود که عبارتند از : "سلامت"، "حرفه ای گری" و " انسجام سازمانی ، افق روشنی برای سالهای پیش رو ترسیم کرده است.

 • ارائه خدمات مطلوب بیمه های زندگی

  توسط شرکت بیمه ی دی انجام می شود
  ارائه خدمات مطلوب بیمه های زندگی
  مدیر بیمه دی شعبه استان کرمان ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ملی صنعت بیمه به کلیه بیمه گران و بیمه گذاران ، گفت: بیمه دی در سالهای اخیر با تدوین و اجرای برنامه های راهبردی با تاکید بر اصول بنیادین خود که عبارتند از : "سلامت"، "حرفه ای گری" و " انسجام سازمانی ، افق روشنی برای سالهای پیش رو ترسیم کرده است.

 • بیمه نامه شخص ثالث کارت الکترونیکی می شود

  رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از جایگزینی بیمه نامه های کاغذی شخص ثالث با کارت های الکترونیکی در آینده نزدیک خبر داد.
  عبدالناصر همتی گفت: اکنون بیمه شخص ثالث به صورت کاغذی به همراه تعدادی کوپن ارایه می‌شود که مشکلاتی را برای بیمه‌گذاران و شرکت‌های بیمه به همراه می آورد و متناسب با فناوری ‌های روز نیست.
  وی افزود: بیمه‌مرکزی طرح جایگزینی بیمه‌نامه‌های کاغذی با کارت‌های الکترونیک را در دستور ‌کار قرار داده که با توجه به ابعاد مختلف آن، گستردگی بیمه‌های شخص ثالث در کشور و شمار قابل توجه سازمان ها و نهادهای درگیر هنوز در مرحله مطالعه و امکان سنجی است.

 • فضای کسب‌و‌کار نامناسب ، کمبود منابع مالی و حضور پررنگ شبه‌دولتی ها ،مهم‌ترین‌ موانع توسعه خصوصی‌سازی

  به عقیده وزیر اقتصاد و دارایی دو بیماری اصلی دراقتصاد کشور نفتی بودن و دولتی بودن هستند که موانع اساسی توسعه هرچه بیشتر اقتصاد کشور محسوب می شوند.وی می گوید که بیماری اول با اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در حال درمان است. درمان بیماری دوم هم از مسیر اجرای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی صورت می گیرد.

 • سیاستمداری که نظام بانکی را نابود کرد

  این‌روزها که نظام بانکی‌ایران درگیر مشکلات بی‌شماری شده‌است،باید از سیاستمداری یادکنیم که بخش عمده‌ای از مسائل و مشکلات ساختاری نظام بانکی،مدیون تلاش‌های اوست. واقعا باید خدا را شکر کنیم که عمر سیاسی این فرد در نظام اداری ما اندک بود اگر نه شاید امروز،دکه‌های روزنامه فروشی ما هم دولتی بود.
  او مبتکر اصلی ملی شدن بانک ها،مصادره های اول انقلاب و دولتی شدن بخش عمده اقتصاد ایران است.
  این فرد کسی نیست جز ابوالحسن بنی صدر که 36 سال پیش در چنین روزهایی با رای عدم کفایت نمایندگان مجلس برای ادامه کار در کسوت رئیس جمهوری مواجه شد.

 • صورت های مالی شرکت های بیمه شفاف شود

  رئیس کل بیمه مرکزی بر ضرورت شفافیت صورت های مالی و کفایت ذخایر شرکت های بیمه برای حمایت از ذی نفعان صنعت بیمه تاکید کرد.
  به گزارش بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی در نشستی با مدیران عامل شرکت های بیمه با قدردانی از شرکت های بیمه که در تامین و پوشش خسارت های مهم و متعدد سال95 فعالانه حضور داشتند، گفت: تداوم حمایت بیمه مرکزی از شرکت های بیمه به عنوان یک اصل همیشه پابرجاست.
  رئیس کل بیمه مرکزی همچنین از انسجام و هماهنگی شرکت های بیمه در صدور بیمه نامه اتومبیل های صفر کیلومتر نیز قدردانی کرد و گفت: سیاست اتخاذ شده برای صدور این نوع بیمه نامه و با راهبری بیمه ایران باید ادامه یابد.

 • ادغام بانک ها، مشکل نظام بانکی را حل نمی کند

  یک اقتصاددان ادغام بانک ها را برای حل مشکل پایین بودن نسبت کفایت سرمایه و مطالبات معوق آنها ناکافی دانست و گفت: ادغام به اصلاح حساب های بانک ها و اعمال حاکمیت بر بانک های خصوصی کمک نمی کند و تنها به کاهش هزینه ها منجر می شود.

 • جفا در حق شرکت های خدمات بیمه ای روا نیست

  در خبری از ایستا نیوز با کمال تعجب بر اساس نقدی غیر منصفانه و به نقل از دو مقام باصطلاح آگاه علت كاهش حدتوانگری شرکت سهامی بیمه ایران در سنوات اخیرراچند موارد ازجمله تاسيس و فعاليت شرکت های خدمات بیمه ای معرفی نموده است و در زمینه میزان نفوذ سازمانی این شرکت های خدمات بیمه ای در مدیریت سطح بالای بیمه ایران اغراق و بزرگ نمایی شده بطوریکه کلیه اشخاصی که در ارتباط شغلی با بیمه ایران هستند به کذب و نامعقول بودن این مطالب اذعان دارند.شرکت های خدمات بیمه ای پیشقراولان بازگشت مجدد بخش خصوصی پس از بازنگری بندهای ذیل اصل ۴۴قانون اساسی بوده اند و حمله به آنان تحت عناوین مختلف از سوی کسانی که هنوز در

 • اگر سود بانکی کاهش یابد، پول‌های مردم کجا سرمایه گذاری خواهد شد؟

  آمارهای تورمی بانک مرکزی در اردیبهشت ماه 96 حکایت از آن دارد که نرخ تورم میانگین با افزایش 0.3 درصدی به 9.8 درصد رسیده است و به احتمال زیاد در خرداد ماه 96 این نرخ پس از یک سال دو رقمی خواهد شد. کارشناسان معتقدند، سیاست نرخ سود بانکی بالا، منجر به جذب نقدینگی و کاهش نرخ تورم در سال های اخیر شده؛ بنابراین، کاهش نرخ سود بانکی باعث از دست رفتن دستاورد نرخ تورم تک رقمی خواهد شد.

 • بانک ها ورشکسته نیستند

  مدیرکل نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه بانک ها با برخی مشکلات مواجه هستند، اما ورشکسته نیستند، گفت: مردم این اطمینان را داشته باشند که بانک مرکزی نظارت کافی بر فعالیت موسسات مجاز دارد.

تبلیغات